Hlavní navigace

ČR : SR Test národa 2006

[Tisková zpráva] TV Nova uvede největší mezinárodní vědomostní test. Dvě nejsledovanější soukromé televizní stanice Česka a Slovenska prověří v přímém přenosu všeobecné vědomosti svých obyvatel. Televize Nova ve spolupráci s TV Markíza totiž uvede zábavný pořad ČR : SR Test národa 2006, v němž budou soutěžit družstva složená rovným dílem z občanů obou republik.

Sdílet

Praha 4. října 2006 – Již v listopadu se dozvíme, zda více poslouchali ve škole Češi nebo Slováci a který národ se tudíž může pochlubit většími a lepšími vědomostmi. TV Nova ve spolupráci s TV Markíza totiž uvede pořad ČR : SR Test národa 2006, který je největším vědomostním testem pro dva národy. V žádné jiné zemi se zatím nerealizoval a lze předpokládat, že v historii tohoto druhu pořadů (TV Nova již uvedla IQ Test národa 2003, Paměť Test národa 2003 a Já & Ty Test národa 2004 ) půjde o zcela unikátní příspěvek.

Obě stanice uvedou pořad v přímém přenosu a úskalím otázek provedou Dalibor Gondík s Adélou Banášovou. Ve studiu bude soutěžit nejen desítka VIP hostů, z nichž pět bude hájit barvy České republiky a pět Slovenska, ale další smíšené česko-slovenské skupiny, jako učitelé, policisté, maturanti z roku 2006, blondýny, školníci a řemeslníci. Utkají se ve znalostech z literatury, zeměpisu, dějepisu, přírodních věd či umění a závěrem se nejen dozvíme, které družstvo či jednotlivec je ve znalostech lepší, ale i skóre obou národů. Soutěžit mohou i diváci u televizních obrazovek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).