Hlavní navigace

České Radiokomunikace budou poskytovat vysílací služby pro multiplex 3

[Tisková zpráva] (Praha, 8. října 2008) – České Radiokomunikace budou od konce listopadu zajišťovat vysílací služby a služby distribuce signálu k vysílačům pro multiplex 3 společnosti Czech Digital Group (CDG). Obě společnosti se dohodly na smluvních podmínkách a včera odpoledne podepsaly smlouvu na pokrytí v rozsahu 15 vysílacích lokalit.

Sdílet

České Radiokomunikace začaly již dříve poskytovat vysílací a distribuční služby pro multiplex 3 v lokalitách Brna, Plzně a Ostravy. Ve stávající situaci i pro budoucí spolupráci zůstává společnost CDG v roli operátora své sítě a zároveň tak plně rozhoduje i o programové skladbě multiplexu.

„Dohodnuté řešení bude pro diváky velice atraktivní, neboť na 15 stanovištích naladí signál nejen multiplexu 3, ale i multiplexu 1 a 2 a nebudou tedy muset investovat dodatečné prostředky do další přijímací antény. Smluvně jsme zavázání spustit síť ke konci prosince 2008, ale uděláme všechno pro to, abychom umožnili divákům příjem nových digitálních televizí vysílajících v multiplexu 3 ještě před vánočními svátky.“ říká Kamil Levinský, ředitel Úseku pro transformaci společnosti České Radiokomunikace. „Díky technickému a expertnímu zázemí Českých Radiokomunikací budeme moci nabídnout našim zákazníkům robustní síť a okamžité kvalitní pokrytí pro téměř 50% obyvatel České republiky. Naše síť bude počítat pro tři největší aglomerace (Praha, Ostrava, Brno) s použitím dvou vysílacích stanovišť, což by mělo výrazně zvýšit robustnost pokrytí v těchto městech.“ říká Leoš Pohl, předseda představenstva CDG. „Uzavřením smlouvy jsme velice potěšeni,“ shodly se na závěr obě strany.

V prosinci spustí České Radiokomunikace síť 3 z vysílačů Praha-Cukrák, Praha-město, Brno-Hády, Krašov (Plzeň), Ostrava – Hladnov a Buková hora (Ústí nad Labem – nižší výkon). Další vlna spouštění je smluvně určena na rok 2009, kdy v první polovině roku bude spuštěn vysílač Brno-Barvičova a v druhé polovině roku vysílače Kleť, Svatobor a plným výkonem Buková Hora. Síť bude dokončena v listopadu 2011, kdy spustí České Radiokomunikace poslední vysílač – Tlustou horu ve Zlíně. Mutiplex 3 bude mít ve své konečné podobě reálné pokrytí minimálně v úrovni 85% obyvatel České republiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).