Hlavní navigace

České Radiokomunikace investují i v době krize do rozvoje své páteřní sítě

[Tisková zpráva] (Praha, 25. srpna 2009) – České Radiokomunikace budují robustní vysokokapacitní síť národního rozsahu. Na novou moderní síť budou připojena všechna velká města ČR do konce srpna 2009. Tímto krokem vycházejí České Radiokomunikace vstříc přáním a požadavkům svých zákazníků - zejména regionálním, ale i národním poskytovatelům internetových služeb, firmám s více pobočkami a televizím, které budou moci touto sítí distribuovat digitální televizní obsah (DVB-T) i pořady ve vysokém rozlišení (HD).

Sdílet

České Radiokomunikace disponují rozsáhlou optickou sítí a nasazením nejmodernější přenosové technologie L2/L3 výrazným způsobem zvýší kapacitu této sítě. Prostřednictvím L2 vrstvy jsou poskytovány služby typu Ethernet a L3 umožňuje poskytovat MPLS služby (Multiprotocol Label Switching), které nabízejí přirozenou podporu IP protokolu, jež je využíván většinou klientských aplikací (data, hlas, video), a možnost tvorby oddělených virtuálních privátních sítí (VPN). “Nová L2/L3 síť nám umožní poskytovat kvalitní velkoobchodní služby poskytovatelům internetového připojení (ISP). Tímto krokem potvrzujeme, že naše společnost je silná a zdravá, neboť výše investic do vybudování této sítě se pohybuje v řádech desítek miliónů korun,” říká David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. “Dokazujeme tím, že jako jednička na trhu alternativních operátorů se držíme našeho poslání a nabízíme zákazníkům služby dle jejich přání a požadavků, a to navzdory finanční krizi,” doplňuje David Mašát.

„Vybudováním L2/L3 sítě výrazně zvýšíme nejen kapacitu naší páteřní sítě, ale také dokážeme nabídnout nové typy vysoce kvalitních služeb na nejvyšší technologické úrovni všem našim stávajícím i novým zákazníkům. L2/L3 síť klientům umožní lépe a efektivněji řídit vlastní datové sítě, což sníží jejich interní náklady a zlepší výkonnost sítě,“ dodává Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací.

L2/L3 síť České Radiokomunikace využijí také pro připojení svých základnových stanic technologie WiMAX, která je špičkou na poli bezdrátových technologií. Prostřednictvím WiMAXu jsou poskytovány komplexní telekomunikační služby středním a malým společnostem včetně živnostníků. WiMAX má navíc i potenciál využití pro domácnosti (Premium WiMAX). WiMAXová síť je již postupně uváděna do provozu ve většině velkých českých měst.

Služba L2 Line – Transportní služby přizpůsobené potřebám firem
Služba L2 Line je vhodná pro regionální poskytovatele internetové konektivity a operátory s celorepublikovou působností, kterým poskytne dostatečně robustní a stabilní řešení pro páteřní síť v rychlostech od 2 Mb/s do 10 Gb/s. Umožňuje připravit pro společnosti maximálně flexibilní a individuální řešení na míru. Mimo standardní řešení propojení dvou nebo více bodů lze objednat například okruh realizovaný prostřednictvím MPLS sítě, která zajistí automatické zálohování. Služba L2 line je určena poskytovatelům internetu, kteří potřebují kvalitní páteřní síť pro připojení svých hlavních bodů nebo zákazníkům vyžadujícím připojení vysokými kapacitami s garantovanými parametry služby.

Obrázek zachycuje trasy vysokokapacitní a vysokorychlostní sítě ČRa

ČRa
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).