Hlavní navigace

České Radiokomunikace dnes podepsaly smlouvu s Českou televizí o poskytování vysílacích služeb pro multiplex veřejné služby

[Tisková zpráva] (Praha, 8. srpna 2008) – České Radiokomunikace se dohodly s Českou televizí na rozsahu a podmínkách poskytovaní vysílacích služeb pro multiplex veřejné služby, jehož je ČT provozovatelem. Smlouva mezi oběma společnostmi byla uzavřena dnes a počítá s rozsahem pokrytí ve výši 95% obyvatelstva ČR.

Doba čtení: 1 minuta

„České Radiokomunikace si váží uzavřené spolupráce s Českou televizí. Využijeme všechny své odborné znalosti a dosavadní zkušenosti z provozování pozemního digitálního vysílání tak, aby bylo spuštění a fungování multiplexu veřejné služby úspěšné a přispělo k dalšímu rozvoji digitálního vysílání v České republice,“ uvedla Jane Hannah, generální ředitelka Českých Radiokomunikací.

Zahájení spolupráce mezi oběma společnostmi na spuštění a provozování vysílacích služeb pro multiplex veřejné služby je významným milníkem, jenž pozitivně ovlivní celý proces digitalizace v České republice. Spolupráce s Českou televizí byla zahájena 28. července 2008, kdy bylo spuštěno dočasné experimentální vysílání digitálního multiplexu veřejné služby z plzeňského vysílače Krašov, které podpisem smlouvy přechází ve vysílání řádné. Toto vysílání v současnosti pokrývá více než jeden milion obyvatel v západních Čechách.