Hlavní navigace

České Radiokomunikace pokračují v zahušťování sítě druhého multiplexu

[Tisková zpráva] Praha, 20. září 2010 – České Radiokomunikace spustí na konci září 2010 další digitální dokrývače pro druhý DVB-T multiplex. Od října bude v Libereckém, Jihomoravském a Jihočeském kraji v provozu osm nových digitální dokrývačů. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě požadavků svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem.

Sdílet

Liberecký kraj:
Dokrývač ve Frýdlantu je umístěn na kopci U Rozhledny a vysílat bude na 52. kanále s horizontální polarizací, primární zdroj signálu získá z Ještědu.

Dokrývač v Jindřichovicích pod Smrkem se nachází na vrchu Pod Hřebenáčem. Vysílat bude na 58. kanále s horizontální polarizací a primární zdroj bude čerpat z ústecké Bukové hory.

Jihomoravský kraj:
Dokrývač v Blansku je umístěn v lokalitě Olešná a druhý multiplex doplní již spuštěný multiplex 1 z tohoto stanoviště. Programy MUX 2 budou šířeny na 39. kanále s horizontální polarizací a s primárním zdrojem signálu z brněnské SFN (Single frequency network – jednofrekvenční síť).

Jihočeský kraj:
Dokrývač ve Volarech je umístěn v lokalitě Horní Sněžná a vysílat bude na 39. kanále s horizontální polarizací, primární zdroj signálu získá z českobudějo­vické Kleti.

Husinecký dokrývač se nachází v místě nazvaném Na Vrážích. Vysílat bude na 41. kanále s horizontální polarizací a primární zdroj bude čerpat z votických Mezivrat.

Dokrývač ve Zdíkově je situován na Novotných vršku, vysílat bude na 39. kanále s horizontální polarizací a primární zdroj signálu získá z vimperského Mařského vrchu.

Dokrývač v Loučovicích je umístěn na kopci Krásné Pole, vysílat bude na 39. kanálu s horizontální polarizací. Primární zdroj bude čerpat z jihočeské Kleti.

V Týnu nad Vltavou se dokrývač nachází na vrcholu Semence a vysílat bude na 39. kanále s horizontální polarizací, primární zdroj signálu získá také z jihočeské Kleti.

„Tato města se nacházejí v kopcovitých oblastech, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálních dokrývačů v těchto lokalitách,“ říká Kamil Levinský, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací, a doplňuje: „spuštěním těchto osmi dokrývačů se zvýší celkový počet dokrývačů sítě 2 na 26.“

Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Více informací o již spuštěných digitálních vysílačích a dokrývačích je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony – termíny a mapy pokrytí DVB-T.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 47 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 80 % obyvatelstva v celkem 20 lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2011, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.