Hlavní navigace

České Radiokomunikace pokračují v zahušťování sítě druhého multiplexu

[Tisková zpráva] Praha, 24. listopadu 2010 – České Radiokomunikace spustí na konci listopadu 2010 další dva digitálních dokrývače pro druhý DVB-T multiplex. Od prosince se zlepší příjem digitálního televizního vysílání divákům ve městech Svitavy, Nové město na Moravě a Źďár nad Sázavou a jejich okolí. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě požadavků svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem. Celkově bude na konci listopadu v provozu již 35 digitálních dokrývačů MUX 2.

Sdílet

Dokrývač ve Žďáru nad Sázavou je umístěn na Harusově kopci a vysílat bude na 40. kanále s horizontální polarizací. Primární zdroj bude čerpat z brněnského Kojálu. Digitálním signálem pokryje území a okolí města Žďár nad Sázavou a Nové město na Moravě.

Dokrývač ve Svitavách se nachází na Kamenné horce. Vysílat bude na 61. kanále s horizontální polarizací a primární zdroj bude čerpat z Černé hory.

„Všechna tři města se nacházejí v kopcovitých oblastech, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálních dokrývačů v těchto lokalitách,“ říká Kamil Levinský, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací, a doplňuje: „spuštěním těchto dvou dokrývačů se zvýší celkový počet dokrývačů sítě 2 na 35.“

Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Více informací o digitálních dokrývačích včetně map pokrytí je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony – termíny a mapy pokrytí DVB-T / dokrývače.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 47 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 90 % obyvatelstva v celkem 21 lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2011, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.