Hlavní navigace

České Radiokomunikace pokračují v zahušťování sítě druhého multiplexu

[Tisková zpráva] Praha, 25. října 2010 – České Radiokomunikace spustí na konci října 2010 dalších sedm digitálních dokrývačů pro druhý DVB-T multiplex. Od listopadu se zlepší příjem digitálního televizního vysílání divákům na Vysočině, v Libereckém kraji a kolem řeky Sázavy. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě požadavků svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem. Celkově bude na konci října v provozu již 33 digitálních dokrývačů pro druhý multiplex.

Sdílet

Dokrývač v Hejnicích je umístěn v lokalitě Lázně Libverda – nad hřbitovem a vysílat bude na 25. kanále s horizontální polarizací. Coby převáděč získá signál z frýdlantského opakovače, který má primární zdroj signálu z Ještědu.

Dokrývač v Havlíčkově Brodě se nachází v Údolní ulici. Vysílat bude na 39. kanále s horizontální polarizací a primární zdroj bude čerpat z pardubického Krásného.

Dokrývač v Třebíči je situován na Strážném vrchu. Programy MUX 2 budou šířeny na 35. kanále s horizontální polarizací a s primárním zdrojem signálu z Javořice u Jihlavy.

Velké Meziříčí bude mít spuštěn digitální dokrývač z Fajtova vrchu. Vysílat bude taktéž na 35. kanále s horizontální polarizací a s primárním zdrojem signálu z Javořice u Jihlavy.

Choceradský dokrývač se nachází na Komorním Hrádku. Signál MUX 2 bude šířen na 41, kanále s horizontální polarizací a primární zdroj bude čerpat z vysílače Cukrák.

Ledeč nad Sázavou má dokrývač umístěný v lokalitě Šeptouchov. Druhý multiplex bude vysílat na 41. kanále s horizontální polarizací. Primární zdroj signálu získá z votického vysílače Mezivrata.

Sázavský dokrývač je umístěn Na Vlkaňáku a vysílat bude také na 41. kanále s horizontální polarizací a s primárním zdrojem signálu z votického vysílače Mezivrata.

„Tato města se nacházejí v kopcovitých oblastech, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálních dokrývačů v těchto lokalitách,“ říká Kamil Levinský, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací, a doplňuje: „spuštěním těchto sedmi dokrývačů se zvýší celkový počet dokrývačů sítě 2 na 33.“

Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Více informací o digitálních dokrývačích včetně map pokrytí je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony – termíny a mapy pokrytí DVB-T / dokrývače.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 47 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 90 % obyvatelstva v celkem 21 lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2011, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).