Hlavní navigace

České Radiokomunikace přeladí MUX 2 ze Zelené hory a Klínovce z dočasného na finální kanál

[Tisková zpráva] (Praha, 19. srpna 2010) – České Radiokomunikace 1. září 2010 přeladí multiplex 2 ze západočeských vysílačů Cheb - Zelená hora a Jáchymov - Klínovec z dočasného 66. na finální 35. kanál. Finální kmitočet se uvolní po vypnutí analogového televizního vysílání ČT1 z chomutovské Jedlové hory, k čemuž má dojít 31. 8. 2010 v rámci ukončení analogového TV vysílání v územní oblasti Ústí nad Labem.

Sdílet

„Na finálním kanále 35 nyní vysílá analogově ČT1. 31. srpna 2010, jakmile dojde k vypnutí analogu na Ústecku, se uvolní kmitočet 35 a bude jej tedy možno použít k šíření MUX 2. České Radiokomunikace přeladí druhý multiplex na finální během noční výluky 1. září v čase od 00:00 do 06:00“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací.

V 06:00 bude obnoveno televizní vysílání multiplexu 2 ze Zelené hory a z Klínovce již na finálním vysílacím kanále 35. Změna se týká pouze vysílacího kmitočtu, ostatní parametry (výkon, polarizace apod.) zůstanou zachovány. Vzhledem ke změně z vysokého na poměrně nízký vysílací kanál by nemělo dojít ke zhoršení pokrytí dotčené územní oblasti, naopak by se příjmové podmínky měly v některých lokalitách mírně zlepšit.

V návaznosti na to budou provedeny potřebné technologické změny na digitálních opakovačích navazujících na uvedené hlavní vysílače (Aš, Mariánské Lázně, Kraslice, Karlovy Vary, Rotava). Tyto opakovače budou převedeny na nové vysílací schéma do konce 36. týdne.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 47 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 více než 60% obyvatelstva v celkem osmi lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2012, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).