Hlavní navigace

České Radiokomunikace spouštějí novou vysokokapacitní mikrovlnnou technologii

[Tisková zpráva] (Praha, 29. července 2010) – České Radiokomunikace od dnešního dne nasazují do provozu novou vysokokapacitní mikrovlnnou technologii. Technologie GigaBeam - Gi-CORE G1.25 bude sloužit pro připojení blízkých lokalit na celorepublikovou optickou síť Českých Radiokomunikací. Technologické řešení s využitím technologie GigaBeam – Gi CORE Line bude výhradně využívat infrastrukturu Českých Radiokomunikací.

Sdílet

Technologie GigaBeam – Gi-CORE G1.25 bude využívána jako řešení pro uživatele, kteří již nyní mají primární připojení na optickém vedení, ale zároveň mají potřebu jej zálohovat pomocí jiné nezávislé technologie na oddělené síti. Řešení Českých Radiokomunikací nepředstavuje pro zákazníka velké finanční výdaje, ani nutnost měnit stávajícího poskytovatele. Řešení je užitečné i pro společnosti, které potřebují své stávající připojení posílit a investice spojená s časovou a legislativní náročností do budování optické přípojky by byla nevyhovující.

„Technologii GigaBeam – Gi-CORE G1.25 jsme před nasazením do širšího provozu podrobili dlouhodobým a náročným testům. Doposud byla technologie využívána hlavně našimi zákazníky z řad internetových operátorů, a to převážně pro poskytování páteřních spojů,“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací. Zákazníci tak ode dneška budou mít možnost objednat si z počáteční lokality garantované připojení do optické sítě až o kapacitě 1Gb/s, a následně do cílové lokality. Může se například jednat o PoP (Point of Presence) poskytovatele primárního připojení, o druhou lokalitu téže společnosti, o datacentrum, nebo jakékoli jiné místo v dosahu optické sítě Českých Radiokomunikací.

Výhody řešení:

  • absolutní nezávislost připojení
  • minimální instalační náklady
  • nízké provozní náklady
  • jednoduchá a rychlá implementace řešení
  • garantované SLA parametry

Parametry připojení:

  • transparentní pro VLAN
  • transparentní pro vyšší síťové protokoly
  • plně duplexní FDD přenos
  • neagregované

Jako zaváděcí akci připravily ČRa nabídku, kdy při objednání záložního okruhu k optické síti ČRa v lokalitě Praha, získá zákazník 1 Gb/s okruh za cenu 100 Mb/s. Akční cena činí 29.900 Kč bez DPH/měsíčně a je platná při objednání řešení do 23. 9. 2010 a při minimální době trvání smlouvy 24 měsíců. Více informací na webových stránkách www.radiokomu­nikace.cz nebo na prodej@radioko­munikace.cz.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 47 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 více než 76 % obyvatelstva v celkem 17 lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2012, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).