Hlavní navigace

České Radiokomunikace spustí letošní poslední digitální vysílač o měsíc dříve

[Tisková zpráva] (Praha, 26. listopadu 2008) – Na konec listopadu naplánovaly České Radiokomunikace spuštění digitálního vysílání z poslední lokality v tomto roce. Jedná se o chomutovský vysílač Jedlová hora. Vysílání by mělo být spuštěno 30. listopadu v dopoledních hodinách, což je o měsíc dříve oproti původnímu plánu, který počítal se spuštěním na konci prosince.

Sdílet

Jedlová hora je posledním spouštěným vysílačem v letošním roce. Jeho spuštěním se navýší pokrytí multiplexu 2 na 51% obyvatelstva České republiky. Další rozšiřování sítě je plánováno na příští rok, celkem bude digitální vysílání spuštěno z dalších 6 lokalit.

„Stanoviště Jedlová hora nepatří mezi základních 13 vysílačů určených v Technickém plánu přechodu, je to však strategické stanoviště, které jsme zvolili pro rozšíření a zvýšení robustnosti naší sítě. Dřívější spuštění umožní divákům příjem digitálního vysílání programů TV Nova a TV Prima v této oblasti ještě před vánočními svátky,“ říká Kamil Levinský, ředitel Úseku pro transformaci společnosti.

Jedlová hora bude využívána i pro vysílání multiplexu veřejné služby, jehož operátorem je Česká televize.

České Radiokomunikace rovněž zprovoznily na svých webových stránkách www.radiokomu­nikace.cz speciální sekci Aktuální informace k digitalizaci. Diváci se tam mohou dozvědět detailní informace o vývoji digitalizace, včetně termínů, kmitočtů, lokalit a jednotlivých map pokrytí. Součástí této sekce jsou i odpovědi na nejčastější divácké dotazy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).