Hlavní navigace

České Radiokomunikace spustí digitální dokrývač pro MUX 2 v Železné Rudě

[Tisková zpráva] (Praha, 23. dubna 2010) – České Radiokomunikace spustí na konci dubna 2010 další digitální dokrývač pro multiplex 2. Digitální dokrývač v Železné Rudě podstatně zlepší příjem digitálního televizního vysílání v pohraniční oblasti Šumavy. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě přání svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem.

Sdílet

Dokrývač Železná Ruda je umístěn na úpatí Malého Śpičáku, v místě zvaném Rozvodí. Programy druhého multiplexu budou šířeny na 48. kanále a primárním zdrojem dokrývače bude plzeňský Krašov. Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov a regionální televizi ZAK.

„V pohraniční oblasti se díky členitému terénu mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání, proto jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě,“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací, a doplňuje: „Železná Ruda je již devátým digitálním dokrývačem digitální sítě 2.“ Více informací o již spuštěných digitálních vysílačích a dokrývačích je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony – termíny a mapy pokrytí DVB-T. Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30. České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 45 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 více než 60% obyvatelstva v celkem osmi lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2012, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).