Hlavní navigace

České Radiokomunikace spustí digitální dokrývače pro MUX 2 v Berouně, Kdyni, Klatovech a Táboře

[Tisková zpráva] (Praha, 24. května 2010) – České Radiokomunikace spustí na konci května 2010 další digitální dokrývače pro multiplex 2. České Radiokomunikace začnou šířit programy druhého multiplexu z digitálních dokrývačů ve čtyřech nových lokalitách. Beroun, Kdyně, Klatovy a Tábor rozšíří počet digitálních dokrývačů pro MUX 2 již na třináct. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě přání svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území signálem.

Sdílet

Dokrývač Beroun je umístěn v blízkosti města, na vrchu Děd. Bude provozován na 41. kanále s horizontální polarizací s primárním zdrojem signálu z pražské SFN (Single frequency network – jednofrekvenční síť).

V Kdyni se dokrývač nachází na vrcholu kopce Koráb a vysílat bude na 48. kanále s horizontální polarizací, primární zdroj signálu získá ze sušického Svatoboru.

Klatovský dokrývač je situován v části města Hůrka. Šířen bude na 48. kanále s horizontální polarizací a s primárním zdrojem také ze Svatoboru.

Dokrývač v Táboře je umístěn v Čelkovicích a vysílat bude na 41. kanálu s horizontální polarizací. Primární zdroj bude čerpat z votických Mezivrat.

Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

„V těchto oblastech se díky členitému terénu mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání, proto jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálních dokrývačů v těchto lokalitách,“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací.

Více informací o již spuštěných digitálních vysílačích a dokrývačích je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony – termíny a mapy pokrytí DVB-T. Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30. České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 45 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 více než 60% obyvatelstva v celkem osmi lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2012, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).