Hlavní navigace

České Radiokomunikace spustí z Ještědu digitálně také regionální televizi R1 GENUS

[Tisková zpráva] (Praha, 27. května 2010) – České Radiokomunikace spustí od 1. června 2010 digitální televizní vysílání regionální televizní stanice R1 GENUS vysílající pro Liberecký kraj. Tato stanice sdílí kmitočet s celoplošnou Televizí Prima a bude vysílat v pravidelných relacích v rámci multiplexu 2, na 52. kanále z vysílače Ještěd.

Sdílet

České Radiokomunikace urychlily výstavbu druhého multiplexu z Ještědu pro společnost FTV Prima. Od dubna 2010 tak mají diváci Libereckého kraje možnost přijímat program TV Prima a Prima COOL v digitální kvalitě. Nyní se k tomu přidává i digitální vysílání regionální televize R1 GENUS.

„Spuštění regionální TV v digitálním multiplexu ze stanoviště Ještěd umožní divákům sledovat regionální zpravodajství ve vyšší kvalitě, ale také se díky lepšímu pokrytí signálem dostane tento program k více obyvatelům Liberecka,“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací.

„Jsme rádi, že již od června budou moci diváci sledovat naše pravidelné vstupy o aktuálním dění v Libereckém kraji v digitální kvalitě,“ komentuje dřívější termín spuštění členka představenstva a ředitelka GENUS TV a.s. Alena Roubalová, a dodává: „Naše vstupy zůstanou i v multiplexu ve stejných dvacetiminutových vstupech na TV Prima, jak jsou diváci zvyklí, v 7:00 a v 17:40“. R1 GENUS bude až do konce srpna vysílat i na analogové Primě, kdy souběh obou vysílacích platforem skončí. Poté bude vysílání R1 GENUS k dispozici už jen v digitálně šířené Primě.

Více informací o již spuštěných digitálních vysílačích a dokrývačích je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony – termíny a mapy pokrytí DVB-T. Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30. České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 45 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

GENUS TV a.s. je společnost zajišťující vysílání programu R1 GENUS na sdílených kmitočtech s Televizí Prima v Libereckém kraji. Firma byla založena roku 1993 a od samého počátku existence zajišťuje regionální televizní vysílání z vysílače Ještěd pro Liberecký kraj a širokou spádovou oblast. Roku 2008 se její program R1 GENUS stal součástí programové sítě R1, jež patří do portfolia FTV Prima.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 více než 60% obyvatelstva v celkem osmi lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2012, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.