Hlavní navigace

České Radiokomunikace spustí z Kleti digitálně také regionální televizi RTA Jižní Čechy

[Tisková zpráva] (Praha, 30. června 2010) – České Radiokomunikace spustí z jihočeské Kleti od 1. července 2010 digitální televizní vysílání regionální televizní stanice RTA pro Jihočeský kraj. Tato stanice sdílí kmitočet s celoplošnou televizí Prima a bude vysílat v pravidelných časech v rámci multiplexu 2, na 39. kanále.

Sdílet

Poslední červnový den by mělo dle TPP dojít k ukončení analogového vysílání v územní oblasti Českých Budějovic, pod kterou spadá i vysílač velkého výkonu Kleť. Od 1. července 2010 tedy bude možné naladit všechny programy druhého multiplexu (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov) pouze v digitální kvalitě. Navíc se k tomu přidává i digitální vysílání regionální televize RTA pro oblast jižních Čech.

„Spuštění regionální TV v digitálním multiplexu ze stanoviště Kleť umožní divákům sledovat lokální zpravodajství ve vyšší kvalitě, ale také se díky lepšímu pokrytí signálem dostane tento program k více obyvatelům tohoto území,“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací.

„Jsme rádi, že od července budou moci diváci sledovat naše pravidelné VYSÍLÁNÍ o aktuálním dění v jejich kraji v digitální kvalitě,“ komentuje spuštění jednatel společnosti RTA JIŽNÍ ČECHY Jan Berka, a dodává: „Naše dvacetiminutové VYSÍLÁNÍ na TV Prima zůstane i v multiplexu ve stejném čase, jak jsou diváci zvyklí, a to od 17:40 do 18:00“.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 47 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

RTA – Regionální Televizní Agentura je držitelem licencí pro televizní vysílání na frekvencích sdílených s TV Prima v pěti regionech ČR. Regionální štáby vyrábí každý pracovní den zpravodajské pořady Minuty regionu. Televizní studia jsou umístěna v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Ostravě a Zlíně.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42 % obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 více než 75 % obyvatelstva v celkem 17 lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2012, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6 % populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).