Hlavní navigace

ČRa spustily levné telefonování s pevným číslem přes internet

[Tisková zpráva] Radiokomunikace a.s. spouštějí levné volání bez klasické telefonní linky. Nový produkt Bluetone e-Call je založen na technologii Voice over IP a umožňuje tak telefonování přes datovou síť. Zákazníkům stačí koncové zařízení, připojení k internetu a mohou začít telefonovat.

Sdílet

„E-Call umožňuje volání do jakékoli sítě, kamkoli na světě,“ řekl dnes ředitel marketingu ČRa Miroslav Semrád. „Na rozdíl od klasické internetové telefonie typu Skype můžete bez problémů přijímat hovory nejen z internetu, ale i ze sítí všech telekomunikačních operátorů. Číslo bude přiřazeno jako negeografické, takže uživatel může cestovat a mít svůj telefon a číslo stále u sebe,“ doplnil Semrád.

Službu Bluetone e-Call lze využít mimo jiné i pro levné mezinárodní volání do více než 250 lokalit světa. V rámci České republiky je možné volat meziměsto i místně, hovory do mobilní sítě jsou samozřejmostí.

Zákazníci Bluetone e-Call budou platit tolik, kolik skutečně provolají. Pro stabilní a kvalitní přenos hlasu je doporučeno používat linky s kapacitou od 128 kbit/s v obou směrech. Součástí služby může být i koncové zařízení, resp. telefonní přístroj s rozhraním ethernet, který jednoduše připojíte k internetu nebo do své sítě LAN, zákazníci mohou použít i převodník, který umožní používat stávající analogové telefony. Pro připojení je možné použít jakýkoli typ internetového připojení včetně WIFI, CDMA či EDGE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).