Hlavní navigace

České Radiokomunikace zahájí digitální vysílání multiplexu 2 a 3 z Černé hory

[Tisková zpráva] (Praha, 23. srpna 2010) – České Radiokomunikace spustí na konci srpna 2010 pozemní digitální vysílání komerčních multiplexů 2 a 3 z trutnovské Černé hory. Pro obyvatele Podkrkonoší se tímto krokem zpřístupní programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL, TV Barrandov, Z1 a Public TV.

Sdílet

„Vysílání multiplexu 2 z Černé hory bude spuštěno na kanále 61 a jeho spuštěním se zvýší dostupnost pozemního multiplexu 2 na 80 % populace České republiky,“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací, a dodává: „Multiplex 3 bude vysílat na 60. kanále a rozšíří pokrytí třetího multiplexu na 71 % obyvatel“.

Z vysílače Černá Hora dosáhne signál obou komerčních multiplexů do celé oblasti Krkonoš, Podkrkonoší až k Hradci Králové, Pardubicím a dokonce pokryje i část středních Čech. Vysílání multiplexu 2 a 3 tady bude dostupné rok poté, co zde zahájil vysílání veřejnoprávní multiplex 1. K vypnutí analogu v tomto regionu by podle Technického plánu přechodu mělo dojít v červnu 2011.

Spuštěním digitálního vysílání z Černé hory se zvýší počet vysílačů pro vysílání multiplexu 2 již na 20 a v MUX 3 to bude 11. vysílač.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 47 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 80 % obyvatelstva v celkem 20 lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2011, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.