Hlavní navigace

České Radiokomunikace v březnu zahájí digitální vysílání multiplexu 2 z vimperského Mařského Vrchu

[Tisková zpráva] (Praha, 30. března 2010) – České Radiokomunikace spustí na konci března 2010 pozemní digitální vysílání komerčního multiplexu 2 z vimperského Mařského Vrchu. Pro obyvatele tohoto regionu se zpřístupní programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Sdílet

„Vysílání multiplexu 2 z vimperského vysílače bude spuštěno na kanále 50 a jeho spuštěním se zvýší dostupnost pozemního multiplexu 2 na 72 % populace České republiky,“ říká Kamil Levinský, ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací.

Z vysílače Mařský Vrch, který signálem pokrývá oblasti Strakonicka, Prachaticka a Písecka, bude možné tento multiplex naladit v prvních třech měsících na dočasném kmitočtu 50. K přeladění na finální kmitočet, tedy kanál 39, pak dojde v červnu 2010. Vysílání multiplexu 2 tady bude dostupné necelý rok poté, co zde zahájil vysílání veřejnoprávní multiplex 1. K vypnutí analogu v tomto regionu by podle plánu mělo dojít rovněž ke konci června 2010.

Po spuštění vysílačů Mařský Vrch a Krásné, které je také plánováno na konec března, se zvýší počet spuštěných vysílačů pro vysílání multiplexu 2 již na šestnáct.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 45 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 více než 60% obyvatelstva v celkem osmi lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2012, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).