Hlavní navigace

Známe vítěze soutěže Creative Communication Award 2008

[Tisková zpráva] Vítězem soutěže Creative Communication Award 2008 v hodnocení odborné poroty se stal balíček mobilních služeb Seznam na mobil společnosti Seznam.cz. Cenu uživatelů získalo řešení pro mobilní soutěže, hlasování a prodej obsahu sms.sluzba.cz společnosti Axima. Výsledky byly včera vyhlášeny v rámci tradičního setkání COMMUNICATION WEDNESDAY.

Sdílet

Soutěž Creative Communication Award 2008 ocenila nejlepší a nejoriginálnější telekomunikační, mobilní a internetové aplikace, které se na českém trhu objevily v minulém roce. Vyhlášení výsledků proběhlo včera večer u příležitosti setkání COMMUNICATION WEDNESDAY v PwC BusinessCommu­nityCenter, pořádaného sdružením TUESDAY Business Network.

Největší zájem u odborné poroty vzbudila služba Seznam na mobil, v níž společnost Seznam.cz nabízí více než desítku mobilních verzí svých tradičních služeb. V hlasování uživatelů největší uznání získala aplikace sms.sluzba.cz, poskytující otevřené SMS a PremiumSMS řešení pro provozovatele internetových shopů a internetových serverů.

"Letos poprvé jsme v rámci hodnocení přidali také hlasování uživatelů. Chtěli jsme získat zpětnou vazbu od těch, kteří dané služby v konečném důsledku používají. Nejvíce spokojený může být Seznam.cz, protože jak ukázaly výsledky soutěže, jen u jeho Seznamu na mobil našla odborná porota s uživateli shodu,“ doplňuje výsledky Petra Hubačová, výkonná ředitelka TUESDAY Business Network.

Výsledková listina:

Cena poroty:

1. místo: Mobilní portál – Seznam na mobil, Seznam.cz, a.s.
m.seznam.cz
Projekt Seznam na mobil zastřešuje produktové portfolio společnosti Seznam.cz pro mobilní segment. Aktuálně je k dispozici 14 mobilních služeb. Díky projektu Seznam na mobil mají uživatelé přístup ke svým emailům, mohou aktivně komunikovat prostřednictvím mobilních verzí komunitních služeb, mají k dispozici aktuální zpravodajství, zjistí lehce prodejce a cenu hledaného zboží, kdykoli najdou restauraci či autoservis a lokalizují ho pomocí mobilní verze map.

2. místo: Telfa, Livispace
www.telfa.cz
Telfa je virtuální telefonní ústředna konfigurovatelná přes webové rozhraní. Cílem je poskytnout firmám, které si nemohou nebo nechtějí dovolit koupit drahou hardwarovou ústřednu, stejnou či dokonce lepší funkcionalitu za zlomek ceny. Telfa umožňuje vytvořit profesionální call centrum bez nutnosti nakupovat jakýkoliv hardware.

3. místo: NaHory, Crazy Tomato, s.r.o.
www.nahory.mo­bilead.cz
Aplikaci je možné si objednat pomocí SMS posláním klíčového slova „HORY“ na číslo 777 110 000.

Aplikace poskytující statické i aktualizované informace ze zimních horských středisek v ČR. Je určena především pro koncové uživatele se zájmem o aktuální informace z lyžařských středisek v ČR. Při stažení aktualizací je možné pro konkrétní středisko zobrazit zacílené reklamní sdělení, vybrané na základě regionu (pohoří), času (v době prázdnin, víkendů) nebo konkrétního střediska.

Cena uživatelů:

1. místo: sms.sluzba.cz, Axima spol.s r.o.
sms.sluzba.cz
Otevřené SMS a PremiumSMS řešení pro provozovatele internetových shopů, internetových serverů a další firmy. Aplikace umožňuje každé firmě i jednotlivci:

  1. Během 5 minut implementovat PremiumSMS systém pro soutěže, hlasování, prodej mobilního obsahu.
  2. Během 5 minut implementovat systém bezpečného přihlašování a autentizace uživatelů na www serveru.
  3. Během 5 minut realizovat záměry v oblasti mobilního marketingu a komunikace se zákazníky (vlastní mobilní obsah, mobilní zpravodajství, zákaznické kluby, věrnostní programy, rezervační systémy a další).

2. místo: LOKOLA, LOKOLA
www.lokola.cz, m.lokola.cz
Uživatelé mají okamžitý a rychlý přehled a pohled na zobrazování služeb, produktů a obchodů, a to přímo na mapě a přímo kolem dokola. LOKOLA je vyhledávání založené na lokalitě. Soustředí se na podporu všech různých platforem, jako je například Android, Java, mobilní web, nebo iPhone. Jde používat jak z webu, tak z mobilního telefonu. Aplikace vyvíjelo několik týmů – Android verzi dělala společnost Inmite s.r.o., Java verzi dělala LOKOLA, mobilní web dělal tým VRuce.cz.

3. místo: Mobilní portál – Seznam na mobil, Seznam.cz, a.s.
Creative Communication Award 2008 je novou soutěží o nejlepší telekomunikační, internetové a mobilní aplikace roku. Vznikla sloučením soutěží CREATIVE MOBILE AWARD a BEST BROADBAND APPLICATION, které od roku 2002 ocenily více než 20 mobilních a broadbandovaných aplikací na českém trhu. Obě soutěže se sloučily jako důsledek propojování komunikačních technologií. Více informací o soutěži naleznete na webu TUESDAY Business Network.

Soutěž CREATIVE COMMUNICATION AWARD vyhlašuje sdružení technologických podnikatelů TUESDAY Business Network společně s partnery Ericsson (www.ericsson.cz), Nokia Czech Republic (www.nokia.cz), Nokia Siemens Networks (www.nokiasie­mensnetworks.com), T-Mobile Czech Republic (www.t-mobile.cz) a Vodafone (www.vodafone.cz) v rámci pravidelných setkání podnikatelů v telekomunikačním, mobilním a internetovém businessu COMMUNICATION WEDNESDAY. Produktovými partnery soutěže jsou Zážitky.cz a mediálními partnery časopisy Euro, BIZ, Mobility a mobilamania.cz, Patria Online a Euro24.

O sdružení TUESDAY Business Network (www.tuesday.cz)
TUESDAY Business Network je podnikatelská síť, sdružující profesionály z oblasti technologického podnikání (dodavatele, uživatele i další odborníky), poskytující příležitost pro networking, sdílení informací a zkušeností mezi podnikateli, investory, konzultanty a poskytovateli služeb v oblasti technologií a inovací. Hlavními aktivitami TUESDAY Business Network jsou pořádání akcí, seminářů a konferencí, příprava průzkumů trhů a white paperů, vzdělávání a evangelizace trhu o možnostech využívání technologií v profesionální činnosti. TUESDAY Business Network spolupracuje s řadou dalších asociací v České republice i zahraničí.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)
Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.