Hlavní navigace

Český rozhlas 1 přinese Filmžurnál z MFF Karlovy Vary více posluchačům

[Tisková zpráva] Český rozhlas 1 - Radiožurnál opět připravil pro své posluchače oblíbený projekt Filmžurnál, speciální rozhlasové vysílání z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Oproti minulému roku, kdy se vysílání soustředilo zejména na karlovarskou frekvenci Radiožurnálu, však bude program dostupný širšímu publiku také v celoplošné síti. Filmové novinky, rozhovory se známými herci, zákulisní postřehy a mnoho dalších zajímavostí o festivalu a dění okolo něj, si tak může vychutnat více posluchačů.

Sdílet

Filmžurnál s výstižným sloganem „Uslyšíte i to, co jste neviděli“ bude přinášet aktuální zpravodajství ze 43. ročníku MFF Karlovy Vary. Karlovarská frekvence 102,6 MHz bude od 5. do 12. července patřit Filmžurnálu. Oproti loňskému roku se však atraktivní festivalové vysílání posílí také v celoplošné síti, a tak si letos mohou atmosféru festivalu více vychutnat všichni posluchači Radiožurnálu.

Tým Filmžurnálu nabídne exkluzivní rozhovory s herci, režiséry a dalšími zajímavými osobnostmi světové i české kinematografie, přinese postřehy ze zákulisí festivalu nebo tipy na výlety. „Představíme všechny soutěžní filmy a festivalové sekce a nezapomeneme ani na aktuální přehledy dění v Karlových Varech a okolí. Budeme natáčet ankety s diváky bezprostředně po zážitku v kině, neformální rozhovory s recenzenty, tvůrci i filmovými hvězdami,“ řekl Vladimír Kroc, vedoucí týmu Filmžurnálu.

Filmžurnál bude již tradičně vysílat z proskleného studia v přízemí hotelu Thermal. „Návštěvníci festivalu tak mají jedinečnou příležitost nahlédnout do rozhlasové kuchyně nebo se podívat zblízka na VIP hosty festivalu, které budeme v tomto studiu zpovídat,“ doplnil V. Kroc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).