Hlavní navigace

Český rozhlas Dvojka - nový pořad Klub Evergreen

[Tisková zpráva] Vítejte v klubu Evergreen každou sobotu po 12. hodině na Dvojce

Sdílet

(Český rozhlas Dvojka, 28. 12. 2011) Nový pořad Dvojky Českého rozhlasu pro vás připravují a moderují dva výrazné talenty české hudební scény – swingový zpěvák Jan Smigmator a držitelka ceny Thálie zpěvačka Dasha.

Jak už název napovídá, těšit se můžete na nestárnoucí světové, ale i české evergreeny. Častými hudebními hosty Klubu Evergreen budou Frank Sinatra, Aretha Franklin, Rod Stewart, Barbra Streisand, Paul Anka, Neil Diamond, Gloria Estefan, Tony Bennett, Michael Bublé, Karel Gott, Jitka Zelenková, Karel Hála, Peter Lipa a celá řada dalších. A vzhledem k tomu, že moderátory pořadu jsou zpěváci, zazpívají vám i oni.

Jan Smigmator je absolventem Pražské konzervatoře. Pět let byl sólistou Orchestru Václava Hybše, s nímž absolvoval stovky koncertů po celé republice. Jde ve šlépějích swingových velikánů a na počátku 21. století s noblesou navazuje na odkaz takových legend, jakými byli Frank Sinatra, Bobby Darin, Sammy Davis jr., Dean Martin, nebo dodnes fantastický Tony Bennett. Za svůj český pěvecký vzor považuje Karla Hálu.

Dasha – vlastním jménem Dagmar Sobková začínala swingem. Zpívala se Zlínským Big Bandem a dětským sborem Filharmonie Bohuslava Martinů. V roce 1996 zvítězila na pěveckém festivalu ZlínTalent. Už v průběhu studií na Pražské konzervatoři si ji vybral Karel Gott jako sboristku svého doprovodného orchestru a tato spolupráce trvá dodnes. Karel Gott dokonce o Dashe prohlásil, že je talent, jaký se rodí jednou za sto let. Dasha je jednou z nejobsazova­nějších muzikálových zpěvaček a za roli Máří Magdalény v muzikálu Jesus Christ Superstar získala v roce 2011 prestižní cenu Thálie.

Klub Evergreen vysílá Český rozhlas Dvojka od ledna 2012, vždy v sobotu po 12. Hodině.

Více na dvojka.rozhlas.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).