Hlavní navigace

Nově ustavenou pozici ředitele zpravodajských stanic ČRo bude zastávat Hana Hikelová

[Tisková zpráva] Rada Českého rozhlasu dnes na svém veřejném zasedání projednala a vzala na vědomí rozhodnutí generálního ředitele ČRo Václava Kasíka jmenovat do nově vytvořené funkce ředitelky zpravodajských stanic ČRo Hanu Hikelovou. Václav Kasík ji do funkce jmenuje v nejbližších dnech.

Sdílet

Vedle nastavení dlouhodobých zpravodajských priorit ČRo v rozhlasovém vysílání i na internetu ČRo a odpovědnosti za každodenní uplatňování zásad v oblasti domácího, zahraničního, ekonomického, kulturního a sportovního zpravodajství a aktuální publicistiky bude Hana Hikelová řídit ČRo 1 – Radiožurnál a Rádio Česko, tedy stanice zaměřené na zpravodajství a aktuální publicistiku. Bude zodpovídat mj. za jejich rozpočet, personálie, zajištění provozu, či marketing a PR.

Ředitel zpravodajských stanic se bude zároveň podílet na koordinaci zpravodajství z regionů. Řídit bude i zahraniční zpravodaje ČRo, které do jejich působnosti jmenuje gen. ředitel ČRo.

Cílem této organizační změny je koordinace zpravodajství a publicistky Českého rozhlasu.

Hana Hikelová (*1973 v Moravské Třebové) pracuje v ČRo od roku 1999. Předtím působila necelých pět let ve zpravodajství soukromé rozhlasové stanice Rádio Krokodýl v Brně. Do července 2000 působila jako redaktorka a editorka v Českém rozhlase Brno, pak až do června 2006 vedla redakci domácího zpravodajství ČRo 1 – Radiožurnálu. Od ledna 2005 měla také na starost přípravu nové digitální zpravodajsko–publicistické stanice Rádio Česko. V červnu 2006 ji generální ředitel jmenoval do funkce šéfredaktorky této stanice, kterou zastává doposud.

Vystudovala žurnalistiku na Filozofické fakultě UP v Olomouci, studovala také na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity Brno, obor němčina – italština, toto studium nedokončila. Absolvovala stáže v médiích v Itálii a v Německu. Plynně hovoří italsky, německy a rusky, pasivně anglicky.