Hlavní navigace

ČESKÝ ROZHLAS HOSTÍ MEZINÁRODNÍ KONFERENCI „ROZHLAS A MULTIMÉDIA“

[Tisková zpráva] Ve dnech 5. a 6. března 2009 se do Prahy sjede více než stovka odborníků, kteří budou v rámci výroční konference Evropské vysílací unie (European Broadcasting Union – EBU) s názvem „Multimedia Meets Radio“ diskutovat na téma rozhlas a multimédia.

Sdílet

Mezi hlavní témata, o kterých budou v Top Hotelu Praha po dva dny zástupci členských veřejnoprávních rozhlasů sdružených v EBU hovořit, patří budoucnost hudby na internetu, vytváření a zprostředkování nových služeb pro posluchače, tradiční rozhlasové vysílání vs. nové přístupy a technologie, nebo sledování reakcí a zapojení posluchačů.

Mezi řečníky se představí mimo jiné odborníci z BBC, CBC, RAI, či Last.fm. Své zastoupení bude mít i Český rozhlas, který letošní ročník konferenci hostí.

Tato konference EBU je významnou událostí roku nejen pro odborníky z oblasti nových technologií v rozhlasovém vysílání, ale i jedinečnou příležitostí pro šéfredaktory, producenty, webmastery, tvůrce pořadů a všechny, kteří se zajímají o zapojení multimedií v rozhlase, k tomu, aby se seznámili s novými trendy v této oblasti a získali inspiraci pro vlastní práci a další vývoj rozhlasového vysílání a produkce.

European Broadcasting Union (EBU) byla založena v roce 1950 se sídlem v Ženevě. Je největší profesionální asociací národních vysílacích organizací na světě. Má 120 členů v 80 zemích, z toho 75 aktivních a 45 přidružených. Základem EBU je EUROVIZE a EURORADIO – televizní a rozhlasový systém programové výměny, organizovaný a koordinovaný EBU, založený na programové nabídce svých členů. EBU reprezentuje své členy v Evropské unii v oblasti audiovizuálních záležitostí, úzce spolupracuje s dalšími důležitými evropskými institucemi, UNESCO a jinými světovými vysílacími uniemi. EBU týdně osloví na 650 milionů diváků a posluchačů.