Hlavní navigace

ČRo Leonardo slaví první výročí

[Tisková zpráva] První rok své existence oslaví v pátek 1. září 2006 Český rozhlas Leonardo. K prvnímu výročí přijde stanici popřát generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, který bude, spolu s ředitelem ČRo Leonardo Miroslavem Bobkem, od 9.30 hodin hostem dopoledního vysílání – Dopoledne s Leonardem.

Sdílet

ČRo Leonardo vyhlásil k prvnímu výročí vysílání také soutěž o pět luxusních publikací Leonardo da Vinci z nakladatelství Computer Press. Vyhrát je mohou posluchači, kteří budou od 1. září poslouchat každý pátek Dopoledne (9.00 – 11.00) nebo Odpoledne (15.00 – 16.00) s Leonardem a správně odpovědí na čtyři soutěžní otázky.

Český rozhlas Leonardo je stanice popularizující vědu, přírodu, medicínu a historii. Ke specializovaným magazínům Nula-jednička (technologie), Ženšen (medicína a člověk), Sedmý světadíl (svět a cestování), Natura (příroda), Zrcadlo (historie) a k profilovým rozhovorům v pořadu Vstupte!, přibyl během prvního roku vysílání i nový pořad o astronomii Nebeský cestopis a odpolední diskuse pod názvem Třetí dimenze. Dalším novým pořadem je Tajemství Ďáblovy bible o historii rukopisu Kodex gigas, který bude příští rok vystaven v Národní knihovně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).