Hlavní navigace

Český rozhlas mediálním partnerem Knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy 2009

[Tisková zpráva] Český rozhlas i letos mediálním partnerem Knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy 2009, který proběhne ve dnech od 14. do 17. května v prostorách Průmyslového paláce. Organizátoři překonali překážky vzniklé požárem levého křídla paláce a pořádají jeho 15. ročník, jehož tématem je „Evropa v literatuře – literatura v Evropě, Fantazie a kreativita, Literatura a vzdělání a Centrální expozice – literatura a knihy z Ruska“. Český rozhlas se aktivně účastní tohoto veletrhu. Jeho stánek L 827 najdete v provizorně postaveném levém křídle Průmyslového paláce.

Sdílet

Každý den veletrhu provází zajímavý program. Začíná páteční expedicí po stopách goril nížinných v Kamerunu a Středoafrické republice pod názvem „Odhalení – Africké ozvěny“, kterou pořádá Český rozhlas Leonardo ve Velkém sále Střední haly. Sobotní poledne otevře pořad „Evropské báje, legendy a pověsti“ v doprovodu keltské hudby, organizovaný Českým rozhlasem 3 – Vltava. Později odpoledne ve „Světě uprostřed týdne“ se mohou zájemci setkat s ředitelem Českého rozhlasu 2 – Praha Jiřím Vejvodou, který představí básníka Františka Novotného a jeho novou knihu básní a fejetonů. V neděli čeká návštěvníky autogramiáda a diskuse s autory knihy „Kruté století“ Adamem Drdou a Mikulášem Kroupou. Publikace tématicky vychází z rozhlasového pořadu „Příběhy 20. století“ vysílaného na stanici Český rozhlas Rádio Česko.

Všichni účastníci Knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy 2009 se mohou přijít do stánku Českého rozhlasu také pobavit. Vítěze soutěží a her ocení Český rozhlas Rádio Česko a Český rozhlas Leonardo. V rámci veletrhu budou rovněž vylosováni tři výherci soutěže Českého rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).