Hlavní navigace

Český rozhlas Olomouc obdržel cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2009.

[Tisková zpráva] Prestižní cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury obdržel Český rozhlas Olomouc. Ceny budou laureátům předány 14. dubna 2010 na slavnostním večeru v Moravském divadle Olomouc.

Sdílet

„Snažíme se kulturní dění v našem kraji nejen mapovat a informovat o něm, ale dokonce do něj i aktivně zasahovat. Tyto ceny jsou pro mě důkazem vysoké profesionality mých kolegů a dokazují, že ve skvěle fungujícím týmu se daří i výrazným individualitám.“ říká ředitel Českého rozhlasu Olomouc Pavel Hekela.

Na vlnách Českého rozhlasu Olomouc se mohou posluchači dozvědět zajímavosti a novinky ze světa kultury, informace o divadelním dění, výstavách známých malířů v regionu, nebo si mohou poslechnout pěknou rozhlasovou hru. A právě za tuto práci Český rozhlas Olomouc tuto zatím poslední cenu obdržel.

Cenu si letos odnese i redaktor ČRo Olomouc MgA Jan Sulovský. Kraj ocenil jeho práci v oblasti divadelní dramaturgie a režie.

Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury jsou udělovány od roku 2006 a to v několika kategoriích. Kategorie Cena za celoživotní přínos v oblasti kultury, Výjimečný počin roku v oblasti profesionálního umění, Výjimečný počin v oblasti neprofesionální umělecké činnosti, Výjimečný počin v oblasti ochrany a popularizace kulturních hodnot, Osobnost roku v oblasti kultury.

S rozhlasovým dramaturgem a divadelním režisérem MgA. Janem Sulovským i ředitelem Českého rozhlasu Olomouc Mgr. Pavlem Hekelou Vám můžeme nabídnout rozhovor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).