Hlavní navigace

ČESKÝ ROZHLAS OTEVŘE V SOBOTU BRÁNY SVÉHO PRAŽSKÉHO SÍDLA

[Tisková zpráva] V sobotu 15. května 2010 pořádá Český rozhlas ve svém komplexu budov na pražských Vinohradech Den otevřených dveří. Zpřístupněny budou prostory Studiového domu v Římské ulici i zrekonstruované historické části budovy na Vinohradské třídě. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na kancelář v mezaninu s unikátním dubovým obložením, ve které původně sídlil vedoucí vysílání, i na unikátní a nově zrekonstruovanou vstupní halu.

Sdílet

Prohlídka bude organizována formou skupinek s průvodcem, který bude návštěvníky informovat nejen o historii Českého rozhlasu, ale zprostředkuje jim též návštěvu vysílacích studií apod. V rámci trasy se budou návštěvníkům prezentovat všechny stanice Českého rozhlasu a svoji práci představí i Nadační fond Českého rozhlasu.

S mimořádnou slevou bude možno zakoupit knihy či CD z produkce Radioservisu, vydavatelství Českého rozhlasu.

První skupina vyrazí na trasu v 9.00 hodin, poslední v 17.00 hodin. Pro účast na prohlídce je nezbytná časová vstupenka, kterou si zájemci mohou předem objednat na telefonu 22 155 1313 či vyzvednout zdarma v den prohlídky. Vstup na akci je z Římské ulice 13, Praha 2, odcházet budou všichni návštěvníci přes historické prostory ve Vinohradské 12. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Český rozhlas se svým Dnem otevřených dveří připojuje k akci Oslavy Prahy, která se koná 14. a 15. května v Praze. Více informací o projektu najdete na webové adrese www.oslavyprahy.cz.