Hlavní navigace

Český rozhlas podpořil laureátku soutěže CONCERTINO PRAGA

[Tisková zpráva] Hobojistka Denisa Gřonková, vítězka 42. ročníku Mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků CONCERTINO PRAGA, se v uplynulém měsíci zúčastnila koncertního turné v Turecku. Díky spolupráci Concertina Praga se spolupořadatelem akce společností MusicaEuropa získala Denisa příležitost vystoupit celkem na čtyřech koncertech ve Světovém orchestru mladých (World Youth Orchestra). Společně s vybranými sólisty provedli operu Domenica Cimarosy “Il matrimonio segreto”. Dvouletý mezinárodní projekt, který podpořila např. Evropská unie, Italský kulturní institut a několik zahraničních vysokých uměleckých škol a konzervatoří, se uskuteční v roce 2010 také ve střední Evropě.

Sdílet

Díky členství Concertina Praga v Evropské unii hudebních soutěží pro mládež (EMCY) získala tato vynikající hobojistka další nabídku, a sice účinkování v Dechovém mládežnickém orchestru Evropské unie (European Union Youth Wind Orchestra). Denisa je s ním od 16. do 25. července 2009 na turné v Lucembursku a Nizozemí.

Concertino Praga tak i nadále pokračuje v podpoře laureátů soutěže, která se zdaleka neomezuje jen na koncert vítězů v Rudolfinu a Jihočeský festival. V říjnu 2009 například vystoupí letošní vítězové i vítězové soutěže z minulých let na festivalu Moravský podzim a o měsíc později pak v bulharské Sofii.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).