Hlavní navigace

ČESKÝ ROZHLAS REAGUJE NA ČLÁNEK SERVERU TYDEN.CZ

[Tisková zpráva] V pondělí 12. dubna 2010 přinesl server tyden.cz informaci, podle níž řidič Škody Superb, která v mediálně známém případu vytlačila z dálnice D1 jiný vůz, patří mezi Zpravodaje Zelené vlny. Český rozhlas, který do zveřejnění této informace neznal totožnost řidiče, se jednoznačně od takového chování na silnicích a dálnicích distancuje a považuje ho za nepřípustné.

Sdílet

Spojení tohoto šokujícího případu s dobrým jménem Zelené vlny a jejím projektem dobrovolných dopravních Zpravodajů je nešťastné především proto, že celý projekt je založen na vzájemné solidaritě a pomoci volajícího řidiče ostatním řidičům.

V databázi dopravních Zpravodajů Zelené vlny, kterých k 12. 4. 2010 evidujeme 8170, je také řidič se jménem uvedeným v souvislosti s případem na serveru tyden.cz. Tomuto řidiči bylo s okamžitou platností pozastaveno členství v projektu Dobrovolných Dopravních zpravodajů Zelené vlny do vyšetření případu.

Zelená vlna Českého rozhlasu je nejstarším dopravním zpravodajstvím u nás. Vznikla v září 1974, tedy před více než 35 lety. Její odborní redaktoři dnes mají k dispozici všechny důležité dostupné zdroje dopravních informací v ČR od státních institucí i soukromých subjektů. Kromě mimořádných vstupů ze silnic a dálnic vysílá Radiožurnál denně dopravní zpravodajství každou půlhodinu, v ranní špičce každou čtvrthodinu.

Aktuální zpravodajství Zelené vlny je založeno na filozofii, že co nejpřesnější dopravní zpravodajství je možné dělat jedině kombinací více zdrojů. Proto se podle osvědčeného německého modelu autoklubu ADAC spoléháme také na řidiče registrované v projektu dopravních Zpravodajů Zelené vlny. Tito řidiči zdarma volají své postřehy ze silnic na bezplatné číslo 800 12 20 12.

Český rozhlas jako jediný v ČR vysílá prostřednictvím vysílačů Radiožurnálu, Vltavy a Reginy moderní dynamické dopravní informace v systému RDS-TMC, které využívají satelitní navigace pro varování před uzavírkami, nehodami a kolonami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).