Hlavní navigace

Český rozhlas Region představí lídry kandidátek pro komunální volby ve středočeských okresních městech i všechny kandidáty do senátu ve středních Čechách

[Tisková zpráva] Rozsáhlý předvolební servis nabídne svým posluchačům před říjnovými komunálními volbami a volbami do Senátu Český rozhlas Region, Středočeský kraj.

Sdílet

Představování jednotlivých kandidátů pro komunální a senátní volby začíná ve vysílání Českého rozhlasu Region ve čtvrtek 30. září a potrvá do 13. října. Každý všední den po 18. hodině bude patřit jednomu středočeskému okresnímu městu. S lídry tamních kandidátek pro komunální volby probereme vždy dva problémy daného města a zeptáme se jich, jak by je chtěli řešit. Chybět nebudou ani názory obyvatel města na to, čím by se mělo zabývat nově zvolené zastupitelstvo a připomínka toho, co se v končícím volebním období ve městě povedlo a nepovedlo.

Kandidáty do Senátu z obvodů Beroun, Mělník, Kutná Hora a Jičín (který zasahuje také na Nymbursko) představí Český rozhlas Region formou „vizitek“. Každý z kandidátů dostane prostor na představení programu své strany a bude odpovídat na sérii společných otázek. Vizitky senátních kandidátů odvysílá Český rozhlas Region od 30. září do 13. října každý všední den po 16. hodině, před druhým kolem senátních voleb pak nabídne duely kandidátů, kteří v jednotlivých středočeských obvodech získají největší důvěru voličů.

Aktuální zpravodajský servis přinese Český rozhlas Region i v průběhu voleb v pátek 15. a v sobotu 16. října. Dění ve Středočeském kraji budou mapovat zpravodajové, kteří průběžně nabídnou živé vstupy do vysílání. Po uzavření volebních místností začne speciální vydání Odpoledního Regionu s informacemi o průběžných a následně i konečných výsledcích komunálních a prvního kola senátních voleb, včetně prvních ohlasů vítězů i poražených.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).