Hlavní navigace

ČESKÝ ROZHLAS REGION PŘIPRAVIL SPECIÁLNÍ PROGRAM K VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE

[Tisková zpráva] Nejen v Praze, která se stala symbolem sametové revoluce, ale i na řadě dalších míst tehdejšího Československa, se v listopadu 1989 začal hroutit komunistický režim. Český rozhlas Region přiblíží ve svém vysílání v úterý 17. listopadu dění před 20 lety ve středních Čechách.

Sdílet

Atmosféru v divadlech v Kladně a Mladé Boleslavi připomene krátce po 11. hodině dokument Jana Zítky Na forbíně revoluce. Za tehdejšími středoškoláky – studenty gymnázia v Kutné Hoře – se Jan Zítka vypraví v dokumentu Sametová Kutná Hora krátce po 14. hodině.

Ve středočeských městech v listopadových dnech roku 1989 začala vznikat Občanská fóra – rozhovory s jejich významnými osobnostmi nabídne Český rozhlas Region v průběhu celého svátečního dne.

Jak prožíval sametovou revoluci tehdejší zaměstnanec kladenské Poldi, dnes primátor města Dan Jiránek? Kde zastihla sametová revoluce jednoho ze zakladatelů příbramského Občanského fóra Aleše Steinera a proč už se později v politice neangažoval? Jak viděl listopadové události tehdy a dnes autor knihy Boleslav po sametu Josef Donát? Co se vybaví jako první vzpomínka dnešnímu řediteli Úřadu práce v Kolíně Josefu Blechovi? Lékař Jan Rybáček prozradí, proč zpočátku nemělo Občanské fórum v Berouně příliš velkou podporu…

O dvaceti letech od listopadových událostí roku 1989 si bude povídat také Jan Rosák v pořadu Tandem po deváté hodině dopolední se svým hostem – polistopadovým předsedou české vlády, později předsedou a dnes místopředsedou Senátu Petrem Pithartem.

Dvacet let od pádu totality, dvacet let od sametové revoluce – 17. listopadu na vlnách Českého rozhlasu Region.

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne svým posluchačům poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut, regionální předpověď počasí a dopravní servis), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební speciály i pořady kontaktní a slovesně-zábavné. Ke stěžejním pořadům Českého rozhlasu Region patří talk show Jana Rosáka Tandem, dále rozhovor K věci Tomáše Pancíře s významnou osobností veřejného života na aktuální středočeské téma, pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal a v neposlední řadě i hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín Eduarda Hrubeše.

Český rozhlas Region vysílá ve středních Čechách na frekvencích Mělník 87,6 FM; Beroun 88,4 FM; Benešov 99,0 FM; Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM. Český rozhlas Region – rádio vašeho kraje – www.cesky-rozhlas-region.cz