Hlavní navigace

ČRo třetí v oborovém žebříčku WebTop100

[Tisková zpráva] Na třetím místě se v prestižním žebříčku WebTop100 v oborovém členění v kategorii „Veřejná správa“ umístil Český rozhlas. „Jednoznačně se tak potvrdil trend rozvoje internetových služeb, který jsme zvolili,“ uvedl ředitel Českého rozhlasu Online Miroslav Bobek. WebTop100 je jedinou akcí svého druhu, která umožňuje firmám působícím v České republice porovnat webové prezentace napříč celým internetem, ale především mezi sebou v rámci oboru podnikání firmy.

Sdílet

WebTop100 hodnotí prezentace v celkem 30-ti kritériích. V letošním ročníku WebTop100 byla změněna metodika i způsob hodnocení přihlášených firemních prezentací. Každý web přihlášený do oborových žebříčků prošel hodnocením pěti odborných porotců, kteří se zaměřili na hodnocení designu a grafiky, technického řešení, použitelnosti, marketingové hodnoty a obsahu prezentací. Odborná hodnocení proběhla na základě předem vytvořené komplexní metodiky. Obsahu firemních prezentací byla v letošním roce věnována značná pozornost, a proto organizátoři soutěže oslovili pro každou kategorii specialistu v daném oboru, který provedl oborové zhodnocení.

Každý z přihlášených účastníků oborových žebříčků WebTop100 obdrží od odborných i obsahových porotců slovní hodnocení prezentace s doporučeními pro její úpravy a další rozvoj.

Soutěž Webtop100 již pět let organizuje profesionální poradenské centrum v oblasti tvorby www stránek Dobrý web, podnikatelská síť sdružující profesionály z oblasti technologického podnikání TUESDAY Business Network a ekonomický měsíčník BIZ.