Hlavní navigace

Crossings jako rozhlasové křižovatky Radia Wave

[Tisková zpráva] Radio Wave ve spolupráci s Fórem migrantů Člověka v tísni uvádí rozhlasový cyklus o migraci. Půlhodinu s Crossings strávíte každou poslední středu v měsíci od 21:00 v rámci pořadu Rentgen na Radiu Wave.

Sdílet

Cyklus pro vás připravuje redaktorka Radia Wave Zuzana Rejchová s členy a členkami Fóra migrantů. Uslyšíte rozhovory s hosty přímo ve studiu, pravidelnou reportáž, kulturní profil a také rubriku „Ve středu dění“.

Poprvé vám migranti a migrantky spolu s Čechy a Češkami v éteru představí své zkušenosti, které mají cosi společného – život v nové zemi. Na rozhlasových křižovatkách Radia Wave se ocitnou nejen ti, kteří dorazili do České republiky, ale i ti, kteří z rodného Česka někdy odešli. Někteří jen projíždějí, jiní jsou zrovna na „kruháči“, další se baví na červené. Všichni se ale v nějaký moment rozhodli vyrazit svým směrem a jejich cesty se protnuly zrovna teď a tady. V projektu Crossings tak společně probírají, jaké to bylo zorientovat se, pochopit psaná i nepsaná pravidla a od nuly začínat v nové zemi. Cizí jazyk i gesta, odlišná jídla, noví kolemjdoucí, rychlost i životní styl; a k tomu hledání práce, starost o rodinu, odloučení od blízkých, neznámá kultura, zvyky i prostředí. Jak se s tím vším vypořádat? Odpověď hledají s nadhledem a bez předsudků Crossings, rozhlasové křižovatky Radia Wave.

Projekt Crossings je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).