Hlavní navigace

ČSMT: Národní muzeum zažije Velký třesk!

[Tisková zpráva] Natáčení talentové show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT se tento víkend přesune do prostor Národního muzea v Praze. Po natáčecím maratonu v brněnském Mahenově divadle, kde vznikala divadelní kola soutěže, se tak dostává do další fáze výroby. Tzv. Velký třesk je zásadní část soutěže. Rozhodne se v něm totiž, kteří soutěžící postoupí do semifinálových kol.

Sdílet

„Národní muzeum symbolizuje prostřednictvím svých sbírek jakýsi chrám největších talentů v naší historii. A proto jsme rádi, že máme možnost natáčet ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT právě zde. To spojení se jednoduše nabízí,“ řekl k výběru lokace generální ředitel Televize Prima Marek Singer.

„Historická budova Národního muzea je od 7. července 2011 uzavřená, připravuje se na svou generální rekonstrukci. V současnosti jsou deinstalovány expozice a budova je téměř prázdná. Návštěvnický provoz v ní tedy již není možný. Proto jsem rád, že díky ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT do ní může prostřednictvím kamer Televize Prima veřejnost ještě alespoň částečně nahlédnout a připomenout si, o jak významnou národní kulturní památku se jedná,“ říká Michal Lukeš, generální ředitel Národního muzea.

Velký třesk proběhne prakticky stejným způsobem jako v loňském ročníku. Část soutěžících bude rovnou postupovat, část rovnou vypadne a poslední část se utká o účast v semifinále v tzv. battlech. O semifinále se do Prahy přijede utkat stovka soutěžících z celé České republiky a Slovenska. Z Velkého třesku pak vzejde celkem dvacet sedm semifinalistů, kteří postoupí do tří semifinálových kol. O jejich dalším osudu pak rozhodnou televizní diváci prostřednictvím sms hlasování.

Vysílání druhé série největší talentové show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT začíná již v neděli 4. září od 20.00 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).