Hlavní navigace

ČSMT: Ostrava oživila Michaela Jacksona

[Tisková zpráva] „Honem, pojďte si ho vyfotit, ten kluk je celej Jackson,“ šumělo to halou hotelu Imperial. Do Ostravy skutečně přijel tak věrohodný dvojník Michaela Jacksona, že spousta lidí měla pocit, že zažívá nějaké zvláštní déjà vu.

Sdílet

Pod kloboukem, parukou a dokonalým líčením se schovával Libor Michna z Ostravy, známý Jacksonův imitátor. Nebyl sám, ale měl s sebou i svého Stína, jinak kamaráda Víťu Jana, který měl tvář zakrytou šátkem. „Michael bude tančit a Stín bude kopírovat jeho pohyby,“ vysvětlil imitátor známého zpěváka, který s kamarádem vystupuje ve formaci Jackson Live Show. A když zrovna nevystupuje, věnuje se svému tanečnímu studiu.

Jak se dostal k imitování Michaela Jacksona? „Byla to zvláštní souhra okolností, měl jsem asi před patnácti lety kamaráda, který byl v té době jednička jako Jacksonův imitátor. On mě učil tancovat. Nejdřív mi to nešlo, ale postupem let jsem se vyhecoval a začal na sobě makat. A poslední rok a půl hodně dřu, chtěl bych tanec vypilovat k dokonalosti. Vystupujeme na různých akcích, plesech, večírcích, pojedu i na Colours of Ostrava.“ Libor nejen tančí, ale na playback i zpívá. „Se zpěvem bych ale do soutěže nešel, v tom si ještě tak nevěřím,“ říká.

Všechny přítomné nejvíc zajímalo, jak to, že má přesně Jacksonův nos i jeho ústa. Nechal si podobně jako zpěvák upravit tvář plastickou operací? Libor se směje: „Vůbec ne, to všechno je jen líčení. Odkoukal jsem od svých kamarádek vizážistek různé triky, jak si vystínovat tvář, aby vynikly některé části, a jiné naopak. Takže třeba nos mám podélně vystínovaný tmavší barvou, špičku nosu naopak světlejší, aby vynikla a dělala dojem toho typického pršáku. Rty se dají taky krásně vystihnout nalíčením, stejně jako oči a obočí,“ vysvětloval Libor. Všechno pak završil klobouk a paruka, protož Liborovy vlastní vlasy jsou prý moc krátké. Jak jednoduché.

V Čechách proběhne poslední castingové kolo do originální talentové show Česko Slovensko má talent již tuto neděli, 27. 6. od 9.00 hodin v hotelu Corinthia v Praze 4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).