Hlavní navigace

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT – Změnili Lucie Bílá a Jan Kraus profesi?

[Tisková zpráva] Někteří účinkující jediné originální talentové soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT porotcům předvedli, že mají nejen neobyčejné schopnosti, ale také neodolatelný šarm. Jako například kouzelník Zdeněk Kožušník, který dokázal vytáhnout na jeviště Lucii Bílou a dokonce i Jana Krause.

Sdílet

Když se osmasedmdesátiletý Zdeněk Kožušník, který žije u Roudnice nad Labem, představil, vyžádal si někoho z diváků. Výběr byl jednoduchý. Zeptal se, kdo věří v čistou lásku. Jako první se přihlásila porotkyně Lucie Bílá. Kouzelník si od ní půjčil prsten a pak z něj vtipným způsobem vyháněl zlo. „To bude práce na celou noc,“ utrousil Jan Kraus. Kouzelník dal „očištěný“ prsten Lucii podržet v kapesníku a pozval si na pomoc i Jana Krause. Ten pak Luciin prsten, který z kapesníku záhadně zmizel, objevil v látkovém pytlíčku uzavřeném v několika krabičkách. Zatímco Jan Kraus a Lucie Bílá šarmantnímu kouzelníkovi asistovali, Jaro Slávik se jen okouzleně díval. „Chci vidět totéž nejméně třikrát čtyřikrát i s vámi dvěma. Já se bavil, jak už dlouho ne,“ prohlásil nakonec.

Ani porotci, ani diváci netušili, že trik, který pan Kožušník předvádí, dělal naposledy před padesáti lety a že v neděli na jevišti hodně improvizoval. „Nevěděl, že se mu přihlásí zrovna Lucie Bílá, ani neplánoval pozvat Jana Krause. Vymyslel to až v tu chvíli na jevišti. Vypadal úplně klidně, ale vím, že byl hodně nervózní, stejně jako já,“ prozradila manželka pana Kožušníka Mária. Že se improvizace nebojí, dokázal šarmantní kouzelník už v předcastingovém kole. „Až tady jsem zjistil, že můžu vystupovat jenom dvě minuty, ale takovému časovému omezení žádný trik, který mám ve svém kouzelnickém kufru, nevyhovuje. Takže musím něco vymyslet, než na mě dojde řada,“ říkal před pár týdny.

Jeho kouzelnický kufr má docela zajímavou historii. Pan Kožušník, který celý život pracoval jak číšník, si ho pořídil před více než padesáti lety. Tehdy potkal jednoho slavného kouzelníka a od něj se naučil pár triků. Ale čaroval si jen tak pro radost, nechodil na žádné soutěže a nikde nevystupoval. Pak na kouzlení zapomněl. Ale kufr se před nějakým rokem odkudsi vynořil při stěhování a pan Kožušník, už v důchodu, si vzpomněl na starého koníčka.

„Žiju s ním spoustu let a vůbec jsem nevěděla, že nějaký kufr existoval, že manžel někdy kouzlil. Když loni při svatbě dcery navrhl, že by nějaký trik ukázal, byla jsem strašně překvapená. A protože se jeho vystoupení všem líbilo, dcera ho pak přihlásila do soutěže,“ líčí paní Mária. A dodává: „Překvapených bylo víc. Co se manžel v neděli objevil v televizi, volá nám spousta známých a říkají mu: ¸Známe tě padesát let a netušili jsme, že něco takového umíš.‘ “

Pan Kožušník se třemi ANO postoupil. Jak se mu ale povede dál? Projde takzvaným Velkým třeskem a dostane se do semifinále? Dívejte se v neděli 3. října ve 20 hodin na Primě a JOJce na další díl jediné originální talentové soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).