Hlavní navigace

ČT 4 Sport dnes startuje i v digitální satelitní televizi UPC Direct

[Tisková zpráva] Praha 9.2 2006. Společnost UPC Česká republika, a. s. (dále UPC nebo společnost) sděluje, že počínaje dneškem večer zařazuje do vysílání své digitální satelitní televize UPC Direct sportovní televizní stanici ČT 4 Sport. ČT 4 Sport startuje v nabídce Rodina jako další přidaný TV kanál. Diváci naleznou ČT 4 Sport na předvolbě 8.

Sdílet

Digitální satelitní televize UPC Direct tak svým zákazníkům denně nabídne až 63 hodin přenosů a záznamů z XX. zimních olympijských her v češtině, z toho na Eurosportu 24 hodin, na ČT 2 rovněž 24 hodin a na ČT 4 Sport 15 hodin denně. Vedle toho budou moci diváci sledovat zimní olympiádu další desítky hodin v jiných světových jazycích, např. v němčině.

Digitální satelitní televize UPC Direct je beze zbytku dostupná na celém území České republiky.

„Jsem rád, že naši zákazníci budou mít jako jediní v ČR bezkonkurenčně nejrozsáhlejší nabídku televizních přenosů z olympiády,“ komentuje start ČT 4 Sport rozhodnutí Václav Bartoň, generální ředitel UPC.

Výhody digitálního televizního příjmu prostřednictvím UPC Direct, už v ČR důvěrně zná a oceňuje přes 100 000 domácností. Mezi tyto výhody patří zejména kvalita digitálního obrazu, maximálně široká programová nabídka, dostupnost na celém území ČR a jednoduchá obsluha. Elektronický programový průvodce (EPG) – součást UPC Direct – navíc nabízí informace o programech na několik dní dopředu, informace, zda příslušný pořad má titulky, nebo vysílá v tzv. „duálu“ a nastavení původní nebo dabované zvukové verze. Elektronický programový průvodce dále umožňuje zjistit pomocí obrazových výřezů na obrazovce, co nabízejí jiné TV kanály, aniž by se musel přerušit aktuálně sledovaný program. S pomocí EPG lze dále nastavit formát obrazu a umožnit sledování TV kanálů a pořadů pouze těm věkovým skupinám kterým jsou určeny.

Digitální satelitní televize UPC Direct je placenou digitální platformou pro individuální příjem televize a rádií ze satelitu, která bez výjimky pokrývá celé území České republiky. Nabízí česky a slovensky dabované televizní programy, které z velké části nejsou – kromě kabelových sítí – pro českého diváka jinak dostupné. UPC Direct obsahuje základní nabídku Rodina, zvláštní nabídku Plus a prémiové kanály HBO, HBO 2, Cinemax, Hustler TV a XXXtreme. V češtině nebo slovenštině je přitom přístupno 33 TV kanálů, ať už v plné zvukové verzi nebo prostřednictvím titulků.. Programy na UPC Direct jsou řazeny podle následujících žánrů: domácí TV programy, zábavné a dokumentární TV programy, filmové TV programy, sportovní TV programy, dětské TV programy, hudební TV programy, zpravodajské TV programy, vybrané zahraniční TV programy a TV programy pro dospělé.Do žánrových bloků je zařazeno na 67 TV kanálů. Divák může dále sledovat další dvě stovky satelitních televizních programů a poslouchat více než dvě stě satelitních rádii.

Každý nový zákazník UPC Direct v současné době dostane při objednání služby propůjčeno přijímací zařízení či přístupovou kartu zdarma, satelitní anténu za 1 Kč a stejně, tedy 1 Kč, zaplatí jako aktivační poplatek. Dále může využít některou z aktuálně nabízených slev.

Příjem TV signálu prostřednictvím UPC Direct je bezproblémový a nemohou ho narušit žádné vlivy ani případný přesah digitálního terestrického vysílání ze sousedních zemí

Upozornění:
pozice 8 pro ČT 4 Sport je nastavena pouze na společností standardně propůjčovaných přijímačích PHILIPS. Ostatní zákazníci, kteří využívají vlastní přijímače si musí ČT 4 Sport naladit.

Společnost dále upozorňuje, že v návaznosti na zařazení kanálu ČT4 Sport do vysílání UPC Direct a s tím spojenými technickými postupy dochází na několik hodin k přerušení vysílání stanice ČT24 (na pozici 6). Tato změna je pouze dočasná a vysílání ČT24 bude po nezbytných technických úpravách obnoveno. Společnost se všem divákům toto cestou omlouvá.