Hlavní navigace

Česká televize bude vysílat nový Večerníček Sedmives

[Tisková zpráva] Nový večerníčkový seriál Sedmives s atmosférou plnou fantazie a výtvarných obrazů, který se zabydlí na počátku února na obrazovkách ČT2, vznikl v animačním studiu České televize. Pohádky namluvil hudebník a moderátor Marek Eben a zazní v nich i hudba a písně bratří Ebenů.

Sdílet

Sedmives je na první pohled docela obyčejná vesnička. Stojí v ní sedm domů, ve kterých bydlí sedm zvláštních lidiček. Vedle Pořádné dámy tu žijí Tlustý pán, Plachý pán, Čiperná paní, Kouzelník z Kouzelného domu, Roztržitý pán, Růžová holčička, ale i nepřehlédnutelný Spravovací stroj, který se postará o nejedno překvapení. Poetické pohádky kresleného seriálu s sebou nesou i etický přesah a jsou určeny přemýšlivým dětem, kterým není lhostejné, co se děje kolem nich.

Moderátor a hudebník Marek Eben si myslí, že by si nejmenší i ti starší diváci neměli pohádkový seriál Sedmives nechat ujít. A dodává: „Mně se o tom těžko mluví, když jsem se na něm podílel, ale líbí se mi, že je takový pěkně český. Navíc původní animovaná tvorba tak rychle mizí, že je skoro zázrak, že se ještě něco takového podaří natočit.“

Sedmidílný animovaný projekt Sedmives vznikl technologií ruční kreslené animace s digitálním zpracováním obrazu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).