Hlavní navigace

ČT získala přednostní vysílací práva na další tři ročníky Evropské ligy UEFA

[Tisková zpráva] Česká televize získala ve výběrovém řízení vysílací práva na zápasy prestižní Evropské ligy UEFA v letech 2012 – 2015. Navíc bude mít možnost přednostního výběru utkání zařazeného v přímém přenosu

Sdílet

Česká televize úspěšně odvysílala první tři sezóny druhé nejprestižnější evropské fotbalové soutěže, která od roku 2009 vstoupila do povědomí fanoušků pod názvem Evropská liga UEFA. Změna původního názvu Pohár UEFA měla podtrhnout fakt, že tato soutěž se výrazně přiblížila hernímu systému i podmínkám slavnější Ligy mistrů. V období 2012 – 2015 se se bude Evropská liga UEFA hrát výhradně ve čtvrtek buď od 19:00 hodin, nebo od 21:05 hodin. Pro českého fotbalového fanouška je důležité, že uvidí na jaře 2012 v Evropské lize UEFA Viktorii Plzeň, která se do soutěže kvalifikovala po solidních podzimních výkonech z 3. místa v základní skupině Ligy mistrů.

Počátky Evropské ligy UEFA spadají do roku 1955, kdy z iniciativy místopředsedy UEFA Švýcara E. Thommena vznikl Mezinárodní pohár měst pořádajících průmyslové veletrhy. Ve fotbalové sezóně 1966/67 se proto ujal název Veletržní pohár, který vydržel do roku 1971, kdy vznikl předchůdce dnešní Evropské ligy Pohár UEFA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).