Hlavní navigace

Česká televize digitálně na Karlovarsku a Sokolovsku od 15. prosince 2008

[Tisková zpráva] Další digitální vysílač České televize zahájí řádné vysílání DVB-T v pondělí 15. 12. 2008 ze stanoviště Jáchymov – Klínovec. Veřejnoprávní multiplex tak naladí už i diváci na Karlovarsku a Sokolovsku.

Sdílet

Česká televize připravuje další posílení sítě 1. Jako poslední v roce 2008 bude spuštěn vysílač multiplexu veřejné služby Jáchymov – Klínovec. Jeho digitální zemské vysílání (DVB-T) naladí hlavně diváci na Karlovarsku a Sokolovsku.

Veřejnoprávní multiplex – programy ČT1, ČT2, zpravodajský ČT24 a sportovní ČT4 v digitální kvalitě, doplňkové digitální služby a stanice ČRo – ze stanoviště Jáchymov – Klínovec zahájí řádné vysílání DVB-T v pondělí 15. prosince 2008 v ranních hodinách, a to na 36. kanálu, horizontální polarizací a efektivním vyzářeným výkonem 32 kW. Vznikne tak lokální jednofrekvenční synchronní síť se sousedním vysílačem Cheb – Zelená hora šířícím síť 1 pro Chebsko taktéž na 36. kanálu, horizontální polarizací a efektivním vyzářeným výkonem 20 kW.

Digitální zemské vysílání lze přijímat pomocí set-top-boxu nebo digitálního televizoru s DVB-T tunerem. Nezbytná je také nepoškozená, správně nasměrovaná, pevná venkovní anténa (pokojová dostačuje jen ve výjimečných případech) a anténní svod z odpovídajícího, neponičeného koaxiálního kabelu. Zásadní potíže může působit nevyhovující zesilovač či rozbočovač signálu. Bezpodmínečně nutná je odborná úprava převážné většiny systémů společných televizních antén (STA) v bytových domech.

Více o digitalizaci ČT ve vysílání České televize, v internetovém speciálu www.digict.cz, v teletextu ČT1 (strana 650), v časopisu ČT+ a na horké lince digitalizace Diváckého centra ČT – telefon 261 13 74 74 (denně od 7.30 do 20.00 hodin).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).