Hlavní navigace

ČT HD a STV Trojka HD v době Olympiády

[Tisková zpráva] Česko-slovenská satelitní platforma Skylink informuje o vysílání neplacených programů HDTV během Zimních olympijských her 2010.

Sdílet

Program STV Trojka v HD
Během ZOH 2010, tedy od 12. 2. do 28. 2. 2010, bude sportovní program STV Trojka dostupný rovněž v HD kvalitě – nahradí program bebe tv HD, který Skylink vysílá v režimu promo. Program STV Trojka HD budou moci bezplatně přijímat všichni uživatelé dekódovacích karet Skylink registrovaných pro území Slovenské republiky.

Program ČT HD jen pro ČR
Během ZOH 2010, resp. od 12. 2. do 3. 3. 2010, bude program ČT HD, který je součástí neplacené programové nabídky Skylinku, dostupný pouze pro uživatele dekódovacích karet Skylink registrovaných pro území České republiky. Důvodem je skutečnost, že v době ZOH budou na ČT HD střídavě vysílány sportovní programy kanálu ČT2 a sportovního kanálu ČT4, který není možné na Slovensku přijímat.

Podobně jako u ostatních HD programů je podmínkou příjmu programů STV Trojka HD a ČT HD vybavení satelitním přijímačem, který dokáže HD vysílání (DVB-S2/MPEG-4) přijímat. Tyto přijímače jsou běžně k dostání v prodejnách satelitní techniky a nebo elektro.

Technické parametry pro naladění programů

STV Trojka HD:
Satelit: Astra 23,5°E
Frekvence: 12 109 MHz
Polarizace: Horizontál
Standard: DVB-S2/QPSK
SR: 27 500
FEC: 9/10

ČT HD:
Satelit: Astra 23,5°E
Frekvence: 10 803 MHz
Polarizace: Horizontál
Standard: DVB-S
SR: 22 000
FEC: 5/6

Pro úplnost uvádíme, že vysílání programu Eurosport HD bude během celé Olympiády přístupné předplatitelům HD balíčků jak v České tak Slovenské republice. Přejeme všem našim zákazníkům nádherné sportovní zážitky při sledování Olympiády na HDTV programech z nabídky satelitní platformy Skylink.

Skylink je česko-slovenská satelitní platforma s nejdelší tradicí. Navazuje na značky Czech Link a TRADE and TECHNOLOGY v České republice a na značku Slovak Link na Slovensku.

Skylink je největší a nejrychleji rostoucí satelitní službou v České republice a na Slovensku. Poskytuje přístup k satelitní televizi více než 900 tisícům domácností.

Skylink poskytuje domácnostem na celém území České republiky a Slovenska, díky 100 % pokrytí signálem ze satelitů Astra, televizní programy v nejvyšší kvalitě. Vedle bohaté nabídky neplacených programů je právě technická kvalita vysílání nejsilnější konkurenční výhodou Skylinku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).