Hlavní navigace

ČT hlavní mediální partner festivalu Mezi ploty

[Tisková zpráva] Česká televize je již tradičně hlavním mediálním partnerem festivalu Mezi ploty. Od dubna vysílá spotovou kampaň, která upozorňuje diváky na tuto kulturní událost a zve k její návštěvě v Brně, Plzni a v Praze. Aktuální informace o festivalu budou průběžně přinášet také pravidelné zpravodajské a kulturní pořady ČT.

Sdílet

Divadlo, hudba, výtvarné umění jsou oblasti, které pomáhají rozvíjet vnitřní chápání vlastních prožitků zdravých i nemocných lidí. Festival je významný svým úsilím bourání předsudků o péči o psychicky nemocné a izolované občany.

Pražská část festivalu se uskuteční v areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích ve dnech 26. – 27. května 2007. V průběhu dvou dnů vystupuje na patnácti scénách více než sto padesát umělců a souborů z řad profesionálů, amatérů a zdravotně postižených.

Součástí festivalového programu festivalu je i stan České televize, ve kterém budou promítány dokumenty České televize. Promítání je tematicky zaměřeno na různé společenské jevy a fenomény, které mají vliv na kvalitu prožitku, vytváření životních hodnot a integraci jednotlivce do společnosti. Návštěvníci tak mají možnost zhlédnout nejen dokumenty o kriminalitě mládeže, skrývaném problému týrání dětí, o lidech, kteří se stali závislí na dobročinnosti svých bližních, ale také například o tom, jakou šanci dávají české školy na vzdělání zdravým i postiženým, proč narůstá počet pacientů v psychiatrických ambulancích a že deprese není jen špatná nálada ale závažný stav, který je třeba léčit.