Hlavní navigace

Česká televize hlavní mediální partner festivalu Smetanova Litomyšl 2009

[Tisková zpráva] Česká televize je hlavním mediálním partnerem 51. mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl 2009, který proběhne od 12. června do 7. července.

Sdílet

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl je po Pražském jaru druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás.

V rámci mediálního partnerství Česká televize podporuje festival především formou vysílání celostátní spotové kampaně od 1. do 21. června 2009.

Česká televize bude 28. 6. na ČT2 od 20.00 hodin vysílat přímý přenos slavnostního koncertu Europa Musicalis k předání štafety doprovodných akcí Českého předsednictví Evropské unie Švédsku. Skladby W. Stenhammara: Excelsior! Koncertní předehra, op. 13, L. Segerstama: Symfonie č. 199 „Koncem II. století“ a B. Smetany: Má vlast – Vltava, Tábor a Blaník hraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, diriguje Leif Segerstam. Režie T. Šimerda.

Aktuality a pohledy do dění na letošním festivalu přinese třináctiminutový pořad Smetanova Litomyšl den po dni, který se bude vysílat na ČT2 celkem třikrát – 20. 6. od 23.30 hod. – 27. 6. od 23.50 hod. – 4. 7. od 22.10 hod. O festivalovém dění bude Česká televize informovat také ve svých zpravodajských a kulturních pořadech.

Zajímavostem kolem letošního ročníku se bude věnovat dokument Střípky Smetanovy Litomyšle, jehož vysílání je naplánováno na 15. 8. na ČT2 od 21.30 hod.. Další dokument bude věnován hudebnímu dílu uvedenému na festivalu – Leonard Bernstein: KADDISH-Symfonie č. 3 pro orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor, vypravěče a soprán na texty židovské modlitby a autora; přebásnění do češtiny Ilija Dorovský. Dokument by se měl vysílat 29. 8. na ČT2 od 21.40.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).