Hlavní navigace

Česká televize hlavní mediální partner Zlín Film Festivalu 2011

[Tisková zpráva] Česká televize je hlavním mediálním partnerem 51. mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně (29. 5. – 5. 6.) a při této příležitosti pořádá 1. 6. Den dětí s Českou televizí na zlínském nám. Míru. V průběhu festivalu uvede ČT1 Zlínské festivalové vteřiny a 4. 6. od 20:00 přímý přenos závěrečného galavečera Zlín Film Festivalu 2011 Malí velcí hrdinové.

Sdílet

O festivalovém dění bude Česká televize informovat ve svých zpravodajských a kulturních pořadech a především ve Zlínských festivalových minutách brněnského studia ČT, moderovaných hercem Josefem Poláškem, od 29. 5. do 5. 6. vždy na ČT1 v premiéře večer a v repríze vždy následující den dopoledne. www.ceskatele­vize.cz/program

Den dětí s Českou televizí – 1. června. Hodně zábavy, spousta legrace a bohatý program si děti i dospělí užijí na zlínském náměstí Míru od 9:00 hod. Ti nejmenší se mohou těšit na balonkový bazén, nafukovací dvojskluzavku s prolézačkou, malování na obličej i na veselé písničky z pohádek. Radost jim určitě udělá zábavné pásmo Honzy Adámka, moderátora oblíbeného pořadu České televize Záhady Toma Wizarda. Ti starší a odvážnější určitě ocení obří trampolínu, nafukovací horolezeckou stěnu či nafukovací centrum hasičů. Do světa magie pozve přítomné dětský iluzionista Marcolini a rychlomalíř se svými kouzly s barvičkami. Návštěvníci uvidí také rozvernou klauniádu i speciální vystoupení Petry Černocké. Odpoledne se setkají s tvůrci seriálu ČT 4teens. Chybět nebude ani dětská diskotéka a hlavně po celý den moře her o báječné ceny.

Koncert populární skupiny KRYŠTOF, který pořádá Česká televize ve spolupráci se Zlín Film Festivalem, proběhne v pátek 3. června od 19:00 ve zlínském Velkém kině.

4. června (sobota) ČT1 20:00 Malí velcí hrdinové – galavečer Zlín Film Festivalu 2011

Hrdinové českého animovaného filmu a hvězdy českého showbusinessu na jednom pódiu. Přímý přenos závěrečného večera 51. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Účinkují: J. Čenský, K. Gott, L. Vondráčková, M. Absolonová, skupina Embassy, Debbi, L. a T. Kerndlovi, J. Dvořák, P. Nárožný, K. Lovis-Milerová, L. Sobota, děti z Macha a Šebestové – R. Hájek a K. Květová. Režie P. Soukup.

Festival uvede 244 filmů z celkem 43 zemí světa v 431 projekcí. Jeho program kromě čtyř tradičních mezinárodních soutěží (hraný film pro děti, hraný film pro mládež, animovaný film a evropský debut) přinese celou řadu nesoutěžních tzv. informativních sekcí. Mezi nejvýznamnější budou patřit Dny italské kinematografie, Království Walta Disneyho či Fórum maďarského filmu.

Mezinárodní soutěže krátkých animovaných filmů pro děti se zúčastní večerníčky České televize Vosa Marcelka – Jak šli na čundr, Sedmives – Pořádná dáma a Tarbíci – Tarbíci a želva. Želízkem v ohni Mezinárodní soutěže hraných filmů pro mládež bude koprodukční film ČT Piko. Hraný film s dokumentárními prvky mapuje životní příběh Pavla Gregora, tvůrce krystalicky čisté drogy zvané pervitin. Zabývá se situací na české drogové scéně od začátku 70. do konce 90. let a přináší osobní zpověď muže, který svými experimenty ničil život statisícům lidí, až se nakonec sám pod vlivem toxické psychózy ocitl na pokraji smrti. Scénář, režie a kamera Tomáš Řehořek.

www.ceskatele­vize.cz/filmy

V sekci Novinky české televizní tvorby se představí film ČT Anděl a pohádky Škola princů, Vodník a Karolínka, Kouzelná tetička Valentýna a seriál 4teens.

V sekci Dokumenty se diváci seznámí s cykly ČT Jmenuji se… (Silva, Puran, Tsi Tsi, Usman), Úděl nadání (Výtvarnice Ladi Fričová-Boháčová, Varhanář a varhaník Tomáš Jeřábek), Ptáčata aneb Nejsme žádná béčka (Sami spolu, Školní hnízdo, Letem ghettem).

Uznání za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež bude na Zlín Film Festivalu 2011 uděleno Petru Nárožnému. Při této příležitosti mohou diváci zhlédnout pohádky O chytrém Honzovi, Škola za školou, Mach a Šebestová na cestách či Žofka a spol.

Sekce Výročí nabídne možnost obdivovat tvůrčí umění řady osobností prostřednictvím večerníčků O loupežníku Rumcajsovi – Radek Pilař, Pohádky z mechu a kapradí – Jiřina Bohdalová a Václav Čtvrtek, pořadů Malý televizní kabaret, Budulínek Mandelinka, Rozmarýnek, Francouzské pohádky – O princezně z ďáblovy rokle – Štěpánka Haničincová, televizního filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku – Marie Poledňáková, koprodukčního filmu ČT Kytice – Karel Jaromír Erben.

Festival přinese širokou škálu doprovodného programu. Mezi jednu z nejoblíbenějších patří Kinematovlak – kinosál na kolejích. Ten na svou filmovou pouť vyjel už 10. května z Olomouce a 1. června, jako každý rok, dorazí do Zlína. Ve speciálně upraveném vlaku mohou děti vidět 22 pohádek a večerníčků České televize.

www.ceskatele­vize.cz/patrne­ri, www.ceskatele­vize.cz/program, www.zlinfest.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).