Hlavní navigace

ČT: Máte slovo na téma Lze ještě více spořit na občanech?

[Tisková zpráva] V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, zda je zvýšení DPH rozumnou cestou jak neprohlubovat státní dluh.

Sdílet

Diskutovat budou: ministr financí Ing. Miroslav Kalousek, ekonom Ing. Miroslav Zámečník, ředitel pivovarů JUDr. Ing. Zdeněk Radil a další.

Již před třiadvaceti lety jsme slýchali z úst politiků, že se musíme všichni uskromnit, abychom se za pár let mohli mít lépe. Podle jejich tehdejších slov bychom tedy právě teď měli žít v době hojnosti a prosperity. Ale, bohužel, není tomu tak. Státní pokladna zeje prázdnotou, dluhy jsou stále vyšší, hojnost a prosperita jsou jen pro vyvolené. Někteří z nás mají opasky utažené na „poslední dírku“ a s novým rokem si budou muset udělat další. Vláda se totiž dohodla na postupném zvyšování DPH, což pro spotřebitele znamená zdražení prakticky všeho. Ale je zvýšení DPH správnou cestou jak snížit státní dluh a proč vláda volí tuto drastickou metodu, která se citelně dotkne zejména nízkopříjmových obyvatel?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).