Hlavní navigace

Na webovém speciálu ČT rozhodněte o Divácké ceně festivalu Mezipatra

[Tisková zpráva] Česká televize je generálním mediálním partnerem 12. ročníku queer filmového festivalu Mezipatra (2.–8. 11. Brno, kina Art a Bakala; 10.–16. 11. Praha, kina Lucerna a Světozor) a podporuje ho především formou vysílání celostátní spotové kampaně. Hlasujte na webovém speciálu České televize k festivalu Mezipatra a rozhodněte o Divácké ceně.

Sdílet

Na internetovém speciálu České televize www.ceskatele­vize.cz/mezipa­tra bude možnost zhlédnout přehlídku krátkých filmů prezentovaných na předchozím ročníku Mezipater. Webový speciál přinese také tradiční možnost hodnotit filmy letošní soutěže a udělit tak Diváckou cenu. O festivalovém dění bude Česká televize informovat ve svých zpravodajských a kulturních pořadech a především prostřednictvím denních událostí, reportáží a rozhovorů Minuty z Mezipater od 10. do 16. 11.na ČT2: www.ceskatele­vize.cz/program

Cílem přehlídky Mezipatra je poskytnout majoritní společnosti impuls k poznání lesbické, bisexuální a transgender kultury. Tématem letošního ročníku je cestování časem. Party na zakončení pražské části festivalu s názvem Hell On Homolution spolupořádá queer magazín České televize – Q. Bude se konat 16. listopadu od 22:00 hodin v Klubu ON, Vinohradská 40, Praha 2. Vystoupí performeři a performerky studia Hell (body modification performance) Magnetic Moimir Papalescu a Johana (DJ set).

Queer magazín České televize – Q je alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník (každé úterý po 22. hodině) o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).