Hlavní navigace

Česká televize natáčí film podle scénáře Matěje Dadáka

[Tisková zpráva] Kam až může dojít partnerská krize, sleduje komorní psychologické drama, které se 7. září začalo natáčet v České televizi pod pracovním názvem Zdeněk.

Sdílet

Zdeněk a Jana se spolu starají o svojí malou dceru Jitku. Oba odevzdávají rodině část svého soukromí. Oba mají pocit, že dělají vše, co je v jejich silách, ale oba jsou zároveň přesvědčeni, že ten druhý by měl udělat ještě víc – aby to bylo „spravedlivé“. Zprvu nevinná krize dvou partnerů se postupně zvrhne až k nenávisti s téměř kriminálními důsledky.

„Hlavním tématem televizního filmu je křehké vymezení teritorií mezi partnery – tak, aby byli spolu, ale zároveň si ponechali dostatek volného prostoru k vlastní realizaci. Znesvobodňování druhého, byť nevědomé a často do jisté míry nutné kvůli výchově dítěte, vede k utrpení a pocitu, že nežijeme svůj život, ale pouze sloužíme někomu druhému. Najít sílu přiznat vlastní díl viny a odvahu k odpuštění druhému i sobě je jedinou, ale zároveň velice obtížnou, cestou k záchraně,“ doplňuje dramaturg Jan Lekeš.

Film Zdeněk je prvním realizovaným scénářem představitele hlavní role Matěje Dadáka. Jeho partnerku ztvární Hana Vagnerová. Režie se ujal Juraj Deák a za kamerou stojí Josef Špelda.

Filmaře čeká celkem 15 natáčecích dní v pražských exteriérech a ateliéru na Kavčích horách. Na obrazovkách by snímek měl objevit v příštím roce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).