Hlavní navigace

ČT nebude vysílat pořady s kandidáty do Sněmovny

[Tisková zpráva] Česká televize zahájí 14. dubna 2010, stejně jako v minulosti před volbami, embargo na vysílání pořadů, ve kterých vystupují lidé kandidující do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Výjimkou budou pouze zpravodajské pořady s aktuální tématikou a předvolební spoty vysílané podle zákona.

Sdílet

Česká televize pokračuje v tradici, která vychází z interních pravidel, a počínaje 14. dubnem 2010 nebude před volbami vysílat pořady (včetně archivních), ve kterých vystupují kandidáti usilující o poslanecké mandáty. Embargo se nevztahuje na aktuální zpravodajství a publicistiku. „ Česká televize nemá zájem jakýmkoliv způsobem ovlivňovat předvolební boj a nechce zavdávat důvody ke spekulacím o možné podpoře některých kandidujících“, říká generální ředitel České televize Jiří Janeček. Jedná o velmi náročné opatření, protože je potřeba prověřit stovky pořadů.

„Nejproblematič­tější je kontrola u Archivních návratů, kde často nejsou k dispozici kompletní titulky účinkujících a bude nutné pořady celé prohlédnout“, dodává ředitelka programu Kateřina Fričová. Velká odpovědnost tak bude na pracovnících programu, kteří budou hlídat, zda některý ze stovek kandidátů v pořadech ČT nevystupuje. U nově natáčených pořadů jsou vystupující požádáni, aby podepsali čestné prohlášení, že do Sněmovny nekandidují.

Podobné opatření jako Česká televize aplikuje ve vysílání také Český rozhlas.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).