Hlavní navigace

Česká televize od 3. ledna rozšiřuje regionální zpravodajství: více prostoru, hlavní pořady na ČT24, na satelitu i pro Moravu

[Tisková zpráva] Česká televize od 3. ledna 2011 vysílá hlavní regionální zpravodajské pořady na programu ČT24, na něm rozšiřuje stopáž Událostí v regionech, nabízí nové Události v regionech plus a všechny tři mutace regionálního zpravodajství včetně moravského vysílá i na satelitu.

Sdílet

Regionální zpravodajství prioritně na ČT24
Česká televize profiluje své programové okruhy. Začátek roku 2011 je ve znamení řady změn na všech čtyřech programech. Jedním z významných kroků je přesun hlavních relací regionálního zpravodajství na ČT24, kde získávají více prostoru.

ČT24 od 3. ledna 2011 vysílá Události v regionech, a to v obvyklém čase od 18:00 hodin, stopáž pořadu se však prodlužuje. Další rozšíření regionálního zpravodajství představují komentované Události v regionech plus.

Zpravodajská stanice ČT24 již dosahuje celoplošného pokrytí. Síť 1 s digitálním zemským vysíláním České televize dle Českého telekomunikačního úřadu od 1. října 2010 pokrývá 99,9 % obyvatel České republiky.

ČT1 nezůstává od ledna 2011 zcela bez regionálního zpravodajství. Nadále uvádí souhrnné pořady Z metropole a Týden v regionech, nabízí i nové podvečerní Zprávy o půl šesté. Ty začínají v 17:30 hodin a přináší i informace z regionů.

Podrobnější informace v tiskové zprávě Regionální vysílání ČT se rozšiřuje a jde za svými diváky.

Dostupnost regionálního zpravodajství ČT: pro Moravu už i na satelitu
Česká televize připravuje vybrané zpravodajské relace ve třech regionálních verzích – českou odbavovanou z ČT Praha, jihomoravskou připravovanou v ČT Brno a severomoravskou připravovanou v ČT Ostrava. Moravské verze dosud nebylo možné vysílat satelitně. Nová technologie pro satelitní vysílání České televize to dovoluje a 3. ledna 2011 vstupuje do řádného provozu. Kteroukoliv ze tří regionálních verzí Událostí v regionech a Událostí v regionech plus může sledovat každý divák v jakékoliv části České republiky. Program ČT24 je z družice Astra 3A vysílán v daných časech současně ve všech třech regionálních mutacích (týká se satelitního příjmu z pozice 23,5° východně – detaily v tiskové zprávě Česká televize na satelitu: nově i regionální vysílání pro Moravu).

Vysílání regionálních zpravodajských pořadů se od 3. 1. 2011 přesunuje z ČT1 na ryze digitální program ČT24. Diváci přijímající stále ještě analogové zemské vysílání již nebudou moci sledovat Události v regionech ani nové Události v regionech plus, dokud nepřejdou na digitální příjem (pozemní či satelitní).

Regionální zpravodajství ČT lze zhlédnout také v obsáhlém archivu internetového iVysílání na adrese: www.ivysilani.cz

Podrobnosti – včetně informací o příjmu regionálního vysílání ČT prostřednictvím společných televizních antén (STA), kabelového vysílání a komerčních satelitních platforem – na www.digict.cz v rubrice Příjem regionálního vysílání.