Hlavní navigace

Česká televize opět vyhlásila studentskou soutěž První dobrá

[Tisková zpráva] Třetí ročník soutěže pro studenty českých filmových škol První dobrá na scénář třicetiminutového hraného televizního filmu vyhlásilo Centrum dramatické, divadelní a hudební tvorby České televize.

Sdílet

Soutěž by měla iniciovat budoucí spolupráci České televize a autorů, kteří se chtějí scenáristické tvorbě po skončení studia trvale věnovat. Tak jako v předešlých ročnících i v tomto roce by Česká televize některou z vítězných povídek chtěla realizovat a zařadit do svých programových plánů.

Do soutěže se může přihlásit každý řádný student Filmové a televizní fakulty AMU, Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku, Soukromé vyšší odborné školy filmové v Písku, Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně, Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Literární scénář třicetiminutového hraného filmu musí soutěžící zaslat do 15. dubna 2008 ve třech vyhotoveních, s kontaktní adresou a vlastnoručním podpisem, vyjadřujícím souhlas se statutem soutěže, na adresu: Česká televize, Centrum dramatické, divadelní a hudební tvorby, Kavčí Hory, 14070 Praha 4, s označením První dobrá. Výsledky soutěže budou vyhlášeny do konce května 2008.

Z předchozích dvou ročníků byla na konci minulého roku realizována vítězná povídka Kariny Hill Polibek na cestu v režii Zuzany Zemanové. Letos na podzim vznikne produkčně poněkud náročná povídka (děj povídky se odehrává na plošinách nočního nákladního vlaku a v závěru v útrobách zaoceánské lodi) vítěze prvního ročníku Eugena Lišky Daleko do Nashvillu v režii Tomáše Bařinky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).