Hlavní navigace

ČT osloví další poplatníky – majitele dekódovacích karet

[Tisková zpráva] Česká televize dlouhodobě usiluje o nastavení rovných podmínek pro všechny držitele televizních přijímačů. Důvod je zřejmý – nechce znevýhodňovat spoluobčany a právnické osoby platící včas a řádně televizní poplatek. Kromě domácností, právnických subjektů a podnikatelů se na podzim zaměřuje na držitele dekódovacích karet pro příjem satelitního signálu programů České televize.

Sdílet

Česká televize získala v souladu se zákonem databáze uživatelů dekódovacích karet, které porovnala se svou databází poplatníků. Nyní oslovuje písemným dopisem:

  • všechny držitele dekódovacích karet, kteří jsou v databázi ČT i v databázi distributorských společností karet a mají na poplatcích dluh. Těchto cca 7.000 dlužníků obdrželo výzvu k uhrazení dluhu. Pokud ji vyslyší, vyhnou se zablokování dekódovací karty a případné následné žalobě.
  • všechny držitele dekódovacích karet, kteří jsou v databázi distributorských společností karet, ale neplatí televizní poplatek České televizi. Tito držitelé dekódovacích karet obdrží výzvu, aby se k platbě přihlásili nebo doložili, že jsou evidováni. Pokud tak neučiní, hrozí jim zablokování karty a pokuta ve výši 10.000 Kč za nepřihlášený přijímač.

Televizní přijímač může každý jeho držitel kdykoli přihlásit do evidence České televize:

  • on-line na adrese: www.tvpoplatky.cz
  • písemně na adrese: Útvar televizních poplatků, Kavčí hory,140 70 Praha 4
  • telefonicky na čísle 261 133 885

Česká televize umožňuje na svých internetových stránkách www.tvpoplatky.cz všem svým poplatníků založit si internetový přístupu ke svému účtu poplatníka, zkontrolovat si svoje platby, včas zjistit případnou výši nedoplatku a tím se vyhnout případným právním nepříjemnostem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).